čokoláda 1592318545

Zažeňte chute po sladkom aj čokoláde vďaka jednoduchým trikom

V túhe po sladkom nie ste sami, mnoho ľudí opakovane zažíva neprekonateľné chute na sladké alebo čokoládu. Zistite, ako tento nezdravý návyk prekonať a netrápiť sa pri tom.

Túha po sladkom sa dostavuje najmä, ak držíte nejakú diétu alebo sa náhle začnete týmto pochutinám vyhýbať. Telo je na nich navyknuté a v skutočnosti nie je hladové, ale svoju odmenu si pýta mozog. Ak vám stačí si raz odhryznúť z nejakej sladkosti a dokážete prestať, je to úplne v pohode. Problém nastáva, keď máte sklony k prejedaniu sa, ako náhle dostanete chuť na sladké. Najdôležitejšie je problém si plne uvedomiť a pracovať s ním.

Poriadne sa napite

Možno vás prekvapí, že smäd je často zamieňaný s túžbou po sladkom alebo s hladom. Ak náhle pociťujete túžbu po určitom jedle, skúste najprv vypiť veľký pohár čistej vody a počkajte zopár minút. Ak vaša potreba maškŕt ustúpila, vaše telo bolo v skutočnosti iba smädné. Pitie vody má navyše priaznivé zdravotné účinky a ľuďom vo vyššom veku pomáha s chudnutím, ak pred jedlom vypijú pohár vody.

Ak ste hladný, najedzte sa zdravým jedlom v dostatočnej porcii

Chuť na sladké a čokoládu nie je to samé, ako hlad. Ak máte tieto chute v momente, kedy ste hladní, je takmer nemožné odolať. Preto by ste si mali dať okamžite nejaké jedlo. Dobré je mať po ruke vopred pripravené desiate a zdravé pochutiny. Na potlačenie hladu sú najlepšie potraviny bohaté na bielkoviny, ako sú ryby, vajcia alebo mäso.

Vyskúšajte horúcu sprchu

Veľa ľudí si overilo, že horúca voda v sprche alebo vo vani dokáže zahnať ich chute. Voda musí byť tak horúca, že je to takmer nepríjemne (ale nie tak, aby ste sa popálili). Nechajte ju pretekať cez plecia a chrbát aspoň 5 – 10 minút, aby vás zohriala. Vaše chute by potom mali zmiznúť.

Choďte sa prejsť, prebehnúť alebo si zacvičte

Rýchla prechádzka alebo prebehnutie dokážu rozptýliť vaše hriešne myšlienky a navyše urobíte niečo dobré aj pre vaše zdravie. Pohyb v mozgu uvoľní endorfíny, čo pomáha zahnať túžbu po inej forme odmeny. Ak nie je priaznivé počasie, zacvičte si: urobte zopár sed – ľahov, drepov a klikov.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top