RackPal paleta 1

Aké sú výhody plastových paliet voči dreveným? Tieto 4 sa oplatí poznať!

Plastové palety sú moderným trendom, ktorý hýbe svetom logistiky. Je však potrebné poznamenať, že ich cena je v porovnaní s klasickými drevenými paletami 3 až 5-krát vyššia. Otázka tak znie – oplatí sa vlastne do plastových paliet investovať?

Aby ste si urobili komplexný obraz o tom, aké benefity prinášajú plastové palety voči tradičným dreveným, prinášame vám prehľad 4 najväčších benefitov, ktoré stoja za pozornosť. Ide o skutočne citeľné výhody, ktoré väčšina firiem ocení. Aj preto sa plastové palety stávajú čoraz obľúbenejšími.

1. Dlhšia životnosť a lepšia odolnosť

Keďže plast je syntetickým materiálom, nie je náchylný na vplyv vonkajších činiteľov. Napríklad, drevené palety sú citlivé na drevokazných škodcov. Pokiaľ sú dlhšie nevyužité, častokrát začnú plesnivieť či hniť. Životnosť drevených paliet je preto obmedzená a firmy ich musia častejšie obmieňať, najmä v prípade, že slúžia na prepravu ťažkých tovarov.

Plastové palety nepodliehajú poškodeniu od škodcov, nemôžu začať hniť či plesnivieť. Keď takúto paletu necháte mesiac na daždi a mraze, nič sa jej nestane a budete ju môcť naďalej používať úplne rovnako ako predtým. Vďaka mimoriadne dlhej životnosti dáva nákup plastových paliet veľký význam z dlhodobého hľadiska.

2. Nízka hmotnosť

Aby mali drevené palety požadovanú nosnosť,  musia sa vyrábať z odolného dreveného masívu, ktorý je veľmi ťažký. Pri preprave tak predstavujú značnú hmotnosť naviac, čo je neefektívne z hľadiska spotreby pohonných hmôt a možnosti naplno využiť prepravné kapacity dopravných prostriedkov.

Plastové palety potešia výrazne nižšou hmotnosťou. Ľahšie sa s nimi manipuluje, šetria náklady na prepravu a sú skvelé na použitie v leteckej doprave, kde každý kilogram naviac zohráva dôležitú úlohu.

3. Hygiena a údržba

Čistenie drevených paliet je náročné, niekedy až nemožné. Plastové palety majú hladký povrch, ktorý je prirodzene hygienickejší. Nepriťahuje nečistoty a dá sa úplne jednoducho vyčistiť. Plastové palety sú preto vhodné aj do prostredia, v ktorom je dôležitá vysoká úroveň čistoty.

Hygienic pallet Maestro

4. Robustná konštrukcia

Plastové palety sa vyrábajú z odolných druhov plastu, ktoré nie sú náchylné na lámanie a svoje vlastnosti si udržujú dlhodobo. To je veľká výhoda v porovnaní s drevom. Plast je stabilný, no drevo nie. S postupom času stráca svoje pôvodné pevnostné vlastnosti a stáva sa náchylnejším na zlomenie.

Prečo si vybrať plastové palety Schoeller Allibert?

Spoločnosť Schoeller Allibert je popredným výrobcom plastových obalov v Európe. Má viac ako 50-ročné skúsenosti a neustále pracuje na vývoji. Plastové palety sú kompletne recyklovateľné a dimenzované tak, aby bezpečne sedeli na vysokozdvižnom vozíku. Dostupné sú v rôznych veľkostiach a vhodné sú takmer pre všetky typy nákladu.

Paleta H1


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top