52e6dc434a5ba814ea898579ce203e7c1d22dfe05b517249702f7bd4 1280

5 trikov, ako sa zbaviť vrások bez chémie a zbytočných zákrokov

Tvár plná vrások, to čaká každú a každého z nás. Príroda je v tomto smere jednoducho spravodlivá- Pomocou nasledujúcich trikov, však môžete podstatnú časť vašich vrások zlikvidovať, a to bez akýchkoľvek umelých zásahov.

1. Gymnastika tak trochu inak

Tvárová gymnastika je jednou z najznámejších a najstarších metód na vyhladenie vrások. Ide o súbor špeciálnych cvikov, pri ktorých naťahujete a posilňujete svaly na tvári a zvyšujete elasticitu svojej pokožky. Ak chcete, aby tvárová gymnastike naozaj fungovala, snažte sa jej venovať minimálne 10 minút ráno a 10 večer, pričom sa na seba pozerajte do zrkadla, aby ste jednotlivé cviky prevádzali správne.

2. Nakŕmte ju kolagénom

Vrásky síce vnímame ako vec, ktorá sa týka len tých starších, no v skutočnosti už od dvadsiatky, začína produkcia kolagénu v našom tele klesať. Kolagén je pritom základom pružnej a mlado vyzerajúcej pleti. Omnoho účinnejšie ako krémy s jeho obsahom, je pravidelná konzumácia sóje a produktov z nej, fazule, avokádového oleja a kapusty.

3. Nadopujte sa Céčkom a Éčkom

Vitamíny C a E doslova asistujú organizmu pri tvorbe kolagénu a navyše patria medzi najsilnejšie antioxidanty, ktoré okrem toho, že telo chránia pred voľnými radikálmi, spomaľujú starnutie buniek, teda aj pleti. Céčko telu najlepšie dodáte rastlinnými klíčkami, plodmi rakytníku alebo rakytníkovým olejom, citrusmi a šošovicou. Vitamín E sa v najväčších množstvách nachádza v orechoch, predovšetkým v mandliach, vo vajciach, strukovinách, špenáte a kvalitných rastlinných olejoch.

4. Kto maže, ten jede

Toto známe slovné spojenie platí aj vtedy, keď hovoríme o pokožke a vráskach. Aby ste ich vzniku predchádzali a taktiež spomalili ich tvorbu, mali by ste si tvár pravidelne natierať a masírovať hydratačnými prípravkami, ako je olivový, kokosový, ľanový či avokádový olej. Vhodné je tiež bambucké maslo a krémy s jeho obsahom.

5. Domáce masky proti vráskam

Existujú stovky pleťových domácich masiek proti vráskam. Medzi tie najúčinnejšie, patria tieto kombinácie:

  • Zázvor, med a citrónová šťava
  • Avokádo a kyslá smotana
  • Olivový olej, citrónová šťava a med

Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top