slovensko 1574412510

Dovolenka na Slovensku

Prichádza čas dovoleniek, čas keď každý z nás túži po oddychu a nových zážitkoch. Niekto vyhľadáva pasívny oddych v podobe ničnerobenia, iní zase túžia po aktivite. Jediné čo slovesko nemôže poskytnutúť je oddych pri mori. Vynahradí to však krásna príroda a atrakcie najrôznejšieho druhu. Pre pasívny oddych slovensko ponúka nepreberné množstvo wellness hotelov, kde si vás budú hýčkať od rána do večera kvalifikovaní maséri a vyškolený personál, sauny priamo v prírode a gastronomický zážitok aj v podobe preslávených bryndzových halušiek. Aj taký je dokonalý odpočinok na slovensku.

Nemusíte ani vyjsť z hotela, ale ak by sa vám predsa zažiadalo po nejakom dobrodružstve, hotely ponúkajú rôzne druhy športov. Môžete si napríklad požičať bicykle a prejsť sa priamo cyklistickými lesními chodníčkami. Alebo vyraziť len tak na prechádzku priamo do srdca slovenskej prírody. Možností je naozaj veľa a fantázii sa medze nekladú. Jedným z najkrajších slovenských krajov je Orava. Rozprávkovo krásna príroda vás uchváti od prvého okamihu. Západné tatry sú očarujúce a veľmi vhodné na výlety s deťmi či priaťeľmi. Kto sa na to cíti, má možnosť prejsť sa doslova v oblakoch, po vrcholkoch hôr roháčskymi hrebeňmi. Pre menej zdatných návštevníkov je návšteva plies priamo v kotli roháčov priam ako stvorená. A motiváciou vám može byť napríklad Hafirovica, čučoriedkový likér, ktorý nájdete v každej malebnej krčmičke. Na potulkách prírodou stretnete veľa turistov, najmä z čiech a poľska. Nezabudnite, že v lese si všetci tikajú. Je to také príjemné miesto kde sú si všetci rovní bez ohľadu na vek či spoločenské postavenie. V srdci prírody zabudnete na všetky starosti bežného života a dokonale si prečistíte hlavu i pľúca. Ten vzduch sa vám nebude chcieť opustiť.

Kto nechce bývať v hoteli, môže sa ubytovať v krásnom zrube či pod stanom. Do konca nieje potrebné si zabezpečovať ubytovanie dopredu. Stačí sa prejsť dedinkou a zaklopať na pár domov. Ubytovanie tam ponúka každý druhý dom za veľmi nízke ceny. Už od 8 eur na noc je možné mať krásnu chatku s dvorom v súkromí. O milích a prívetivích ľudí tam nieje núdza a väčšinou sa stáva, že na konci pobytu si beriete číslo na majiteľa a vraciate sa každý rok objavovať nové miesta slovenského raja na zemi. Určite sa oplatí navštíviť Oravskú priehradu a požičať si čln, je to veľmi vhodné miesto aj na kempovanie. Oravský hrad, ktorého interier je nezabudnuteľný by ste nemali vynechať. O pár kilometrov ďalej si môžete pozrieť nádherné jaskyne ľadovú či kvapľovú. Skoro ráno sa vybrať na huby a nazbierať pri tom čučoriedky a lesné jahody, to je zážitok aký sa vám v meste nenaskytne. V okolitých dedinkách je hneď niekoľko skamzemov slovenských dedín, kde si môžete pozrieť ako sa žilo kedysi. Vrátiť sa v čase o pár stoviek rokov dozadu a vidieť ako si ľudia vyrábali veci sami, pri tom si človek uvedomí aké výhody v dnešnom svete má. Kto si za tohtoročnú dovolenku zvolí slovenské hory, určite nebude ľutovať a táto destinácia sa stane jeho obľúbenou. Pretože tu bude mať stále čo nové objavovať a s radosťou bude spomínať na úžasný oddych a nezabudnuteľné zážitky.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 6

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top