slovensko 1574412510

Dovolenka na Slovensku

Prichádza čas dovoleniek, čas keď každý z nás túži po oddychu a nových zážitkoch. Niekto vyhľadáva pasívny oddych v podobe ničnerobenia, iní zase túžia po aktivite. Jediné čo slovesko nemôže poskytnutúť je oddych pri mori. Vynahradí to však krásna príroda a atrakcie najrôznejšieho druhu. Pre pasívny oddych slovensko ponúka nepreberné množstvo wellness hotelov, kde si vás budú hýčkať od rána do večera kvalifikovaní maséri a vyškolený personál, sauny priamo v prírode a gastronomický zážitok aj v podobe preslávených bryndzových halušiek. Aj taký je dokonalý odpočinok na slovensku.

Nemusíte ani vyjsť z hotela, ale ak by sa vám predsa zažiadalo po nejakom dobrodružstve, hotely ponúkajú rôzne druhy športov. Môžete si napríklad požičať bicykle a prejsť sa priamo cyklistickými lesními chodníčkami. Alebo vyraziť len tak na prechádzku priamo do srdca slovenskej prírody. Možností je naozaj veľa a fantázii sa medze nekladú. Jedným z najkrajších slovenských krajov je Orava. Rozprávkovo krásna príroda vás uchváti od prvého okamihu. Západné tatry sú očarujúce a veľmi vhodné na výlety s deťmi či priaťeľmi. Kto sa na to cíti, má možnosť prejsť sa doslova v oblakoch, po vrcholkoch hôr roháčskymi hrebeňmi. Pre menej zdatných návštevníkov je návšteva plies priamo v kotli roháčov priam ako stvorená. A motiváciou vám može byť napríklad Hafirovica, čučoriedkový likér, ktorý nájdete v každej malebnej krčmičke. Na potulkách prírodou stretnete veľa turistov, najmä z čiech a poľska. Nezabudnite, že v lese si všetci tikajú. Je to také príjemné miesto kde sú si všetci rovní bez ohľadu na vek či spoločenské postavenie. V srdci prírody zabudnete na všetky starosti bežného života a dokonale si prečistíte hlavu i pľúca. Ten vzduch sa vám nebude chcieť opustiť.

Kto nechce bývať v hoteli, môže sa ubytovať v krásnom zrube či pod stanom. Do konca nieje potrebné si zabezpečovať ubytovanie dopredu. Stačí sa prejsť dedinkou a zaklopať na pár domov. Ubytovanie tam ponúka každý druhý dom za veľmi nízke ceny. Už od 8 eur na noc je možné mať krásnu chatku s dvorom v súkromí. O milích a prívetivích ľudí tam nieje núdza a väčšinou sa stáva, že na konci pobytu si beriete číslo na majiteľa a vraciate sa každý rok objavovať nové miesta slovenského raja na zemi. Určite sa oplatí navštíviť Oravskú priehradu a požičať si čln, je to veľmi vhodné miesto aj na kempovanie. Oravský hrad, ktorého interier je nezabudnuteľný by ste nemali vynechať. O pár kilometrov ďalej si môžete pozrieť nádherné jaskyne ľadovú či kvapľovú. Skoro ráno sa vybrať na huby a nazbierať pri tom čučoriedky a lesné jahody, to je zážitok aký sa vám v meste nenaskytne. V okolitých dedinkách je hneď niekoľko skamzemov slovenských dedín, kde si môžete pozrieť ako sa žilo kedysi. Vrátiť sa v čase o pár stoviek rokov dozadu a vidieť ako si ľudia vyrábali veci sami, pri tom si človek uvedomí aké výhody v dnešnom svete má. Kto si za tohtoročnú dovolenku zvolí slovenské hory, určite nebude ľutovať a táto destinácia sa stane jeho obľúbenou. Pretože tu bude mať stále čo nové objavovať a s radosťou bude spomínať na úžasný oddych a nezabudnuteľné zážitky.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top