57e5dd404f51a814ea898579ce203e7c1d22dfe05b517249712678d2 1280

Nie je účet zadarmo ako účet zadarmo. Ktoré banky ponúkajú skutočne bezplatné vedenie účtu?

Ak si do internetového vyhľadávača zadáte slová „účet bez poplatkov“, nájdete mnoho bánk, ktoré takúto možnosť ponúkajú. Avšak pozor. Skutočne bezplatné účty, na ktorých založenie nemusíte splniť žiadne podmienky, môžete mať v skutočnosti len v dvoch bankách

Priekopník 365 Banka

365 Banka je súčasťou Poštovej Banky, a práve tu ste si mohli účet zadarmo založiť už pred viac ako rokom. Stačí si do mobilu stiahnuť aplikáciu, vyplniť všetky potrebné údaje, počkať na ich schválenie, následne absolvovať video hovor a máte účet zadarmo. Poštovou obdržíte bankomatovú kartu, ktorou môžete platiť aj bezkontaktne. Zvláštnosťou je, že založenie účtu prebieha výhradne online, pretože 365 Banka nemá svoje vlastné pobočky.

Pýtate sa, kde je háčik? V podstate nikdy, no ako to už pri „free účtoch“ býva, musíte sa pripraviť na niekoľko obmedzení. Na svoj účet neviete vložiť hotovosť na pošte, bezplatné výbery kartou sa týkajú len bankomatov Poštovej Banky, výpis budete dostávať len v elektronickej forme a stav účtov môžete priebežne zisťovať len cez mobilnú aplikáciu, ktorá dosť často celkom zásadne hapruje. Inak je to účet ako každý iný, skutočne bez akýchkoľvek poplatkov a podmienok.

Fio je zadarmo tiež

Účet bez poplatkov, ktorý získate bez splnenia akýchkoľvek podmienok, môžete mať aj vo Fio banke, ktorá vám ponúka možnosť online založenia účtu alebo návštevu pobočky. V „cene“ je bezkontaktná bankomatová karta, všetky platby v rámci SEPA, vedenie účtu, internetbanking, využívanie aplikácie na priebežné zisťovanie stavu vašich financií, trvalé príkazy a inkaso, vklad aj výber hotovosti v pokladni a dva bezplatné výbery kartou za mesiac, a to v akomkoľvek bankomate.

Pozor na účty „skoro zadarmo“

Raiffesien Bank, Slovenská sporiteľna, ČSOB, mKonto a mnoho ďalších bánk, ponúkajú taktiež účty zadarmo, pri ktorých však platíte aspoň symbolický mesačný poplatok alebo musíte splniť niektoré podmienky, ako je napríklad minimálny mesačný obrat na účte. Preto nezabudnite pozorne čítať konkrétne podmienky.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 68

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top