banky 1615896234

Účet bez poplatkov? Nie je to len fantázia?

Príde deň, keď si aj vy budete musieť založiť bankový účet a alebo budete chcieť prejsť k inej banke pre ich údajne lepšiu ponuku. Avšak, môžete si byť vôbec istí, že naozaj platí všetko v ich ponuke? Nejnabízenější produkt je účet bez poplatkov, ale keď si skontrolujete svoje výpisy, môže vás nepríjemne prekvapiť, čo všetko vám účtovali.
Na internete stačí zadať, že hľadáte vedenie účtu zdarma a vyskočí vám hneď niekoľko ponúk od rôznych bánk. Tým chcem povedať, že prakticky každá banka dnes ponúka túto možnosť, ale u niektorých sú stanovené podmienky, ktoré si musíte prečítať. Podmienky zahŕňajú určitý obrat či aktívne využívanie. Ale pozor, aj pri splnených podmienkach, stačí vybrať hotovosť na pobočke alebo v bankomate u konkurencie a zrazu z účtu zadarmo sa stane účet s poplatkami.

Ako postupovať pri výbere účtu?

Neskáčte hneď po ponuke sa začínajúcim slovom zadarmo. Vždy sa pozerajte na zmluvné podmienky, v ktorých môže byť uvedené, koľko platieb kartou má byť vykonané v danom období a tiež pravidelne posielať na účet minimálnu peňažnú čiastku.

Najdôležitejšie je si uvedomiť na aké účely si chcete účet založiť a podľa toho hľadať. Ak vám stačí účet zdarma pre bežné úkony a bez podmienok, potom máte šťastie, pretože tento typ účtu sa nájdete veľmi jednoducho a ľahko. Ale pre niekoho, kto potrebuje funkcie i pre využitie účtu v cudzích menách, napríklad kvôli nakupovanie na zahraničných e-shopoch alebo ste ten typ, ktorý môže cestovať, a alebo chcete využívať účet cez mobilnú aplikáciu, aby ste nemuseli chodiť do pobočiek bánk, musíte hľadať starostlivejšie a dlhšie.

Koho vybrať?

Samozrejme výber závisí na vás. Ale pozrime sa napríklad na Air Bank, ktorá ponúka vedenie účtu zdarma bez nutnosti minimálneho obratu a ani minimálne mesačný príjem na účet. Naopak ponúka bonusy za aktivitu. Ďalej tu máme Banku Creditas a ani tu sa nič neplatí a podmienky sú tu ako u predošlej banky. Výbery z bankomatov sú bez poplatkov, u ktorejkoľvek banky v SR a zahraničí!

Na trhu sa nám o klientov bijú aj banky ako sú Slovenská sporiteľňa, ČSOB, Equa Bank a ďalšie. Ale, ako už bolo uvedené vyššie, vždy si prejdite zmluvné podmienky a vyberajte s rozvahou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 83

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top