zlodej 1646753264

Nedajte šancu zlodejom

Zariaďujete si vlastné bývanie alebo ste sa rozhodli vynoviť svoj príbytok? Hoci sú s tým nemalé starosti, poznáme to asi všetci, ale nemožno poprieť fakt, že z nového bytu či domu, alebo z pohľadu na rekonštruovanú domácnosť, nemáme radosť. Veď kto by sa netešil z vlastného domova, ktorý vonia novotou a je naším majetkom? Určite každý z nás! Niekedy však v tej veľkej eufórii pozabúdame na jednu dôležitú vec, ktorou je ochrana a zabezpečenie nášho bytu/domu proti nežiadúcim „návštevníkom“, ako sú zlodeji. Našťastie, existuje viacero dobrých rád či tipov, ako sa chrániť, ktoré môžu byť užitočné.

Tri dôležité faktory zabezpečenia

Možno povedať, že v prípade zabezpečenia svojho príbytku proti krádeži je v prvom rade dôležitá voľba a výber správnych bezpečnostných dverí. Domové či bytové dvere sú vždy vstupnou bránou pre všetkých. Bohužiaľ, nie vždy vchádzajú cez ne len členovia rodiny alebo priatelia, niekedy sa môže sťať, že „obyčajné“ dvere zlákajú aj nežiadúcich návštevníkov – zlodejov.

Rozhodne by ste nemali váhať nad kúpou bezpečnostných dverí, ktoré majú oproti klasickým dverám vystužené jadro, viac zámok, pevnejší/odolnejší materiál a určite by si s nimi neporadil ani ten najšikovnejší zlodej. Dôležité je však pri kúpe preveriť si, či bezpečnostné dvere sú naozaj bezpečnostné, tzn., či majú certifikát na bezpečnostnú triedu, tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti a protipožiarnu odolnosť.

Okrem dverí by ste nemali dať šancu zlodejom, aby si našli inú „cestičku“ do vašej domácnosti. Keď „to“ nejde cez dvere, tak skúsime okná. Ak sú vaše okná nové alebo zánovné, určite ich nemusíte hneď meniť za iné. Postačí na tie, ktoré máte, primontovať napríklad nejaké zabezpečovacie prvky v podobe bezpečnostnej fólie, zabezpečenia pántov či jednoducho osadiť na okná uzamykaciu kľučku.

Hovorí sa, že do tretice všetko dobré, v tomto prípade by sme mohli povedať, že do tretice všetko čo najbezpečnejšie. Ak sa chystáte niekam na dlhší čas, napríklad na dovolenku alebo služobnú cestu, či hoci aj na predĺžený víkend, a chcete mať istotu, že Váš majetok bude v bezpečí, pokojne si nainštalujte na dom kamerový systém. Zvýšite tak pravdepodobnosť toho, že by akýkoľvek zlodej riskoval prichytenie pri čine počas krádeže.

Hovoriť je striebro, mlčať je zlato

Túto múdrosť našich predkov poznáme všetci, ale, ruku na srdce, koľkí sa týmto výrokom riadime, hlavne v dnešnej dobe moderných technológií a všakovakých sociálnych sietí!? Už sme si tak nejako zvykli na to, že máme potrebu o všetko sa deliť s blízkymi a priateľmi napríklad cez Facebook. Podeliť sa však s druhými o to, že sa chystáme na desaťdňovú dovolenku k moru alebo sme sa stali majiteľmi nejakej cennosti, ktorú máme v dome, rozhodne nie je príliš rozumné.

Opatrnosti nikdy nie je dosť, radšej potlačme v sebe túžbu chváliť sa, aby sme nedali tak do rúk „zbraň“ zlodejom či komukoľvek, kto má postranné úmysly. A pre väčšiu spokojnosť môžeme poprosiť dobrého suseda či niekoho blízkeho, aby nám občas skontroloval príbytok počas našej dlhšej neprítomnosti.

Majme na pamäti, že bezpečnosť nášho majetku, ktorým je náš domov-dom alebo byt, je na prvom mieste.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top