kemp 1597056197

Ako vybrať vhodný kemp na dovolenku

Dovolenka pod stanom alebo v chatke v kempe je príjemný spôsob, ako stráviť letnú (ale aj jarnú alebo jesennú) dovolenku v prírode s deťmi. Kempy bývajú veľmi dobre vybavené na rôzne aktivity, ktoré môžu využívať najmä deti, ale aj dospelí. Pri výbere vhodného kempu je však potreba sa orientovať na niekoľko dôležitých parametrov súvisiacich predovšetkým s úrovňou vybavenia a starostlivosťou oň.

Prvé kroky pri výbere kempu

Kempy sa líšia medzi sebou špecifickými parametrami, ktoré definujú konkrétnu ponuku a cieľovú skupinu, pre ktorú sú primárne určené. To je spojené i s prostredím, v ktorom je kemp situovaný. Pri výbere kempu je teda v prvej rade potreba sa informovať na vybavenosť okolia – ak preferujete dovolenku na bicykli, hľadajte lokality s dobrou infraštruktúrou pre cyklistov, ak sa radšej prechádzate po vŕškoch, alebo kúpete v prírodných vodných plochách, vyhľadajte si kemp, ktorý leží na mieste s dobrou dostupnosťou k týmto atrakcie. Veľké množstvo kempov (či už v Čechách alebo na Slovensku, ale i v zahraničí) má predovšetkým vodné plochy, v ktorých je prípustné plávanie, priamo v areáli.

Aké možnosti má kemp v ponuke

Ak ste zvolili vhodnú lokalitu, závisí výber konkrétneho kempu najmä na už zmieňovanej úrovni vybavenia. Štandardne kempy (alebo autokempy) ponúkajú nasledujúce služby:

  • ubytovanie – chatky, plocha pre rozloženie stanu, parkovisko pre karavany
  • stravovacie – miestne stravovacie zariadenie, vlastné stravovanie
  • sociálne zariadenie – sprchy, WC
  • atrakcie a zábava

U týchto štyroch kategórií si pri výbere kempu stanovte, čo očakávate a podľa toho sa orientujte medzi jednotlivými ponukami. Okrem uvedených parametrov môžete zvažovať tiež ďalšie, ako sú prístup obsluhy alebo spôsob nakladania s odpadom – celková čistota prostredia, či prijaté pravidlá užívania kempu. Ideálne je si vybraný kemp preveriť na niekoľkých marketingových serveroch, kde dávajú priestor pre vkladanie hodnotenia na základe skúseností ľudí, ktorý ho navštívili.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top