57e6dd444b50ad14ea898579ce203e7c1d22dfe05b53794a702e72d5 640

Kupujete byt? Toto je 5 vecí, na ktoré si dajte pozor

Kúpa bytu, to je veľké životné rozhodnutie a taktiež nemalá finančná investícia. Preto by ste mali byť pri výbere svojho budúce bývania obzvlášť pozorní. Prečítajte si, na čo si dať pri kúpe bytu najväčší pozor.

1.      Nezabudnite na financie

Kúpa bytu nie je najmenšou investíciou, preto si dobre zvážte všetky aspekty, ktoré súvisia s financiami. Okrem samotnej ceny bytu pozerajte aj na to, koľko do nehu budete musieť „vraziť“ po jeho kúpe. Byty predávané s vybavením vás v konečnom dôsledku taktiež môžu vyjsť lacnejšie. V neposlednom rade určite myslite aj na svoj finančný strop, ktorý si fixne určite ešte predtým, ako začnete chodiť na obhliadky bytov.

2.      Pozor na byty, ktoré nikto nechce

Pred kúpou bytu budete určite brázdiť všetky inzertné portály a sledovať ponuky v novinách. Neraz sa vám stane, že budete na ten istý byt narážať znova a znova. Natrafíte na neho aj o mesiac či o polroka. Takzvané „dlhoveké ponuky“ v sebe väčšinou skrývajú nejaký háčik, preto buďte pri takýchto bytoch skutočne obozretní.

3.      Nepozerajte iba na samotný byt

Byt je jedna vec a jeho okolie je vec druhá. Ak vás osloví cena aj výzor vášho nového bývania, nezabudnite si dobre prezrieť aj to, čo sa nachádza v jeho blízkosti. Máte deti? Asi je pre vás dôležité detské ihrisko. Chodíte na nákupy pešo? V blízkosti paneláku by mal byť obchod.

4.      Je pre vás daná lokalita vyhovujúca?

Každý chodí do práce, do školy alebo navštevuje svojich rodičov. Pri výbere bytu preto pozerajte aj na to, ako vzdialený je od týchto dôležitých bodov. Vzdialenosť nie je jediným faktorom. Aj byt na okraji mesta môže byť vyhovujúci, pokiaľ je len pár metrov od neho autobusová zastávka či vlaková stanica.

5.      Pozor na „papierovačky“

Je človek, ktorému prevediete peniaze na účet skutočným majiteľom, nie je na byt uvalené bremeno, neexistujú aj ďalší spoluvlastníci? Byt, ktorý sa rozhodnete kúpiť, si nepochybne skontrolujte aj po právnej stránke.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top