koupelna 1602773781

Podľa čoho vyberať obkladačky do kúpeľne

Výber vhodných obkladačiek do kúpeľne by sa mal primárne orientovať na ich užívateľské a funkčné vlastnosti, až na sekundárnej úrovni na ich vzhľad. Základný rozdiel medzi obkladačkami používanými v kuchyni, kúpeľni a exteriéri spočíva najmä v pevnosti a odolnosti naviazanej na nepriaznivé vonkajšie podmienky – hlavne kvôli tejto aplikácii sa obkladačky na fasádu líšia vyššou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, chemicky agresívnym látkam a mrazuvzdornosťou. Obklady do kúpeľne alebo kuchyne sú vzhľadom k nižším nárokom na funkčné charakteristiky materiálovo jednoduchšie, spravidla sa však vyrábajú vo väčšej škále designov, farebných prevedení či formátov.

Vlastnosti obkladačiek pre kúpeľňové aplikácie

Obkladačky do kúpeľne je možné zadovážiť v 5 kategóriách naviazaných na maximálne zaťaženie, ktoré je na obklady možné vyvíjať, pričom najnižšia trieda (I.) je určená výhradne pre obklady stien, ostatné sú určené pre vytváranie podlahovej krytiny.

Obkladačky pre stenové konštrukcie

Pri vyberaní obkladačiek na obloženie stien je dôležité sa zameriavať najmä na užívateľské vlastnosti, tzn. odolnosť voči vlhkosti, jednoduchosť omývania a designové riešenie zahrnujúce farebné prevedenia, vzorkovanie a glazúra. U stenových obkladačiek nie je potrebné veľmi riešiť ďalšie charakteristiky naviazané na bezpečnosť.

Obkladačky pre podlahy

Ak vyberáte obkladačky vhodné pre použitie ako podlahová krytina kúpeľne, je potrebné zohľadňovať i funkčné charakteristiky, ktorými sú najmä nášľapná bezpečnosť povrchu. Obkladačky pre podlahy by mali dosahovať dostatočnú protišmykovosť, oteruvzdornosť a tvrdosť (ktorá je dôležitá s ohľadom na mechanickú odolnosť voči rázu, tzn. ak na dlažbu spadne predmet, nemal by jej povrch poškodiť). Pri vyberaní obkladačiek pre dlažbu je tak potreba primárne si overiť ich povrchové vlastnosti a až v druhej fáze to, či sa do interiéru hodia.

Prečo vyberať veľkoformátové obkladačky

Veľkoformátové obkladačky sú výhodné jednak kvôli rýchlosti inštalácie a minimalizácii škárových plôch, v ktorých sa často udržujú nečistoty a plesne a je potreba ich dôkladnejšie ošetrovať. Štandardne sú veľkoformátové obkladačky vyrábané vo všetkých kategóriách (pre stenové i podlahové aplikácie) a je možné ich zadovážiť v rôznych designoch, často však neposkytujú rozmanitú variabilitu vzorkovania.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top