54e8dd4a4a56ae14ea898579ce203e7c1d22dfe05b51734b742c7bd7 1280

„Babka k babce“…alebo 5 drobností, na ktorých viete ušetriť v domácnosti veľké peniaze

Aj vy pristupujte k finančným výdajom v domácnosti tak, že ak nejde o stovky, tak nejde o nič? Práve preto vám na konci mesiaca vždy chýba dvadsať či desať eur. Niekedy stačí šetriť na skutočných drobnostiach a výsledok môže byť viac než viditeľný.

1.      Recyklujte vodu

Pre niekoho sa môže takýto prístup zdať trošku extrémny, no verte, že ide len o silu zvyku. V prvom rade by ste sa mali naučiť zachytávať dažďovú vodu, ktorú viete využiť na polievanie záhrady, kvetov, no i na zmývanie dlážky či splachovanie záchoda. Využiť viete aj vodu po kúpeli, napríklad na vypratie oblečenia, alebo pri utieraní prachu použite tú, ktorá vám ostane po oplachovaní riadu.

2.      Tlačidlo OFF je na vypínanie

Modem od internetu, televízia, satelitná skrinka, počítač, notebook, LED reťaz na linke. Aj keď tieto spotrebiče „žerú“ naozaj málo energie, nejakú predsa len žerú. Naučte sa ich preto vypínať vždy, keď idete spať alebo nie ste doma.

3.      Nekupujte polotovary

Zabudnite na kupovanie polotovarov, ktoré sú predražené. Cent sem, cent tam a na konci mesiaca sa nám nazbiera nie zanedbateľná čiastka. Šalát si viete umyť a natrhať sami a určite zvládnete aj ošúpanie a uvarenie cvikly.

4.      Využívajte zbytkové teplo

Elektrické varné dosky majú jednu obrovskú výhodu. Ostávajú horúce aj potom, ako ich vypnete. Naučte sa variť tak, aby ste sporák nenechávali zapnutý do poslednej chvíle a potom čakali, kým vychladne. Vypnite ho skôr a hrniec zakryte. Áno, je to drobnosť, no opäť platí, že ak každý deň ušetríte čo i len 10 centov, za niekoľko mesiacov, sa to pekne nazbiera.

5.      Naučte sa využívať zvyšky z chladničky

Vedeli ste, že na vyhodených potravinách míňame najviac peňazí? Zvyšky z chladničky sa pritom dajú spracovať do polievok, nátierok či omáčok. Hlavné je, aby ste mali v chladničke poriadok a prehľad. Keď vidíte, že potravinám končí dátum spotreby, čo najskôr ich skonzumujte. Stačí si osvojiť niekoľko základných receptov a z vašich zvyškov budete variť tie najchutnejšie pokrmy na svete.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 95

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top