problemy 1574412682

Ako sa zbaviť zápalu močového mechúra? Vyskúšajte týchto 6 spôsobov!

Zápal močového mechúra patrí medzi veľmi nepríjemné ochorenie s ktorými sa my, ženy, musíme často vyrovnávať. Bohužiaľ, aspoň raz za život ho okúsila takmer každá žena.

Ako spoznáte, že máte tento zápal? Veľmi ľahko. Sprevádza ho totiž časté nutkanie na močenie, bolesť pri močení, bolesť v podbrušku alebo tiež červené sfarbenie moču, ktoré naznačuje prítomnosť krvi.

Ako sa tohto nepríjemného ochorenia zbaviť čo najrýchlejšie?

  1. Neodďaľujte začatí liečby

Nehovorte si, že to ešte nič nie je, že to časom prejde, to je totiž cesta do pekiel! Čím neskôr sa liečba začne, tým je tiež bolestnejšie. Preto pri prvých príznakoch neotáľajte a nasaďte liečbu.

  1. Dajte si Vitamín C

Vitamín C okysľuje moč a tým pádom sa v nej nedrží baktérie. Odporúčaná denná dávka je 5000mg.

  1. Zlepšite imunitu

Pre zlepšenie imunity, ktorá je nevyhnutne potrebná, aby si telo poradilo so zápalom močového mechúra, sa odporúča cesnak, ktorý funguje ako prírodné antibiotikum. Ďalšia rastlina, ktorá účinne bojuje s infekciou je kapucínka.

  1. Dodržujte pitný režim!

Pitím sa odplaví baktérie, ktoré sú v močovom mechúre a močových cestách. Preto sa snažte piť viac než obvykle, aspoň 2 až 2,5 litra tekutín za deň. Pozor – sladké malinovky, čierna káva a alkoholické nápoje nie sú vhodné! Ideálne je, ak pijete čaju obsahujúce bylinky, ktoré od zápalu pomáhajú, napríklad harmanček, medvedica lekárska alebo koreň petržlenu.

  1. Jedlá sóda

Tipom našich babičiek je vypiť pohár vody s rozpustenou lyžičkou  jedlej sódy každý deň pri zápale močového mechúra. Jedlá sóda totiž znižuje kyslosť moču, takže sa zníži pálenie pri močení. Odporúčame v kombinácii s bodom č.1.

  1. Navštívte lekára

Ak problémy pretrvávajú, domáca liečba nepomáha či sa príznaky zhoršujú, je dôležité navštíviť lekára. Nesmieme zabúdať, že aj spočiatku obyčajný zápal môže prerásť vo vážnejší problém.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 68

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top