luxusni lod 1659436578

Úžasná dovolenka na luxusnej lodi – čo všetko môžete očakávať

Klasická dovolenka v exotickej oblasti je spravidla spojená s letom a pobytom v luxusnom hoteli prevažne v prímorskej oblasti a s plnou penziou. Veľmi zaujímavou alternatívou k tejto schéme je pobyt na modernej luxusnej lodi. Tie to lode sú budované ako veľké plaviace sa hoteli, ktoré naviac ponúkajú možnosť navštíviť v priebehu plavby (pobytu) niekoľko destinácií, alebo sa dostať do takých miest, ktoré nie sú štandardne dostupné. V čom teda spočívajú výhody dovolenky na luxusnej lodi?

Vybavenie luxusných lodí

Lodná doprava stojí často v pozadí za tou leteckou najmä preto, že dlhšie vzdialenosti prekonáva vo výrazne väčších intervaloch. Tohto aspektu však majitelia a prevádzkovatelia luxusných lodí využívajú naplno a robia z neho vlastne pridanú hodnotu. Luxusné lode sú riešené tak, aby ponúkali svojím návštevníkom komplexný komfort zahrnujúci variabilné stravovanie a kultúrne, športové i relaxačné služby. Samozrejmosťou je potom kvalitné ubytovanie a sprievodný program vrátane zábavy pre deti a mládež.

Dovolenka na luxusnej lodi

Plánovanie dovolenky, ktorej súčasťou je plavba na luxusnej lodi, je obvykle orientované na niektorú z nasledujúcich možností:

  • plavba na lodi je hlavná náplň dovolenky
  • plavba na lodi je súčasťou väčšieho dovolenkového plánu
  • plavba na lodi má špeciálny cieľ

Plavba na luxusnej lodi ako hlavná náplň dovolenky

Ak je plavba na luxusnej lodi hlavným dovolenkovým programom, obvykle ide o plavbu vyhliadkovú, tzn. loď má špecifikovanú trasu, na ktorej sú určené destinácie k dočasnému vylodeniu. Cieľom takejto plavby je spoznávať konkrétnu vodnú plochu (napríklad Karibskú oblasť, Havajské ostrovy, Grécke pobrežie a ostrovy apod.). Lode pre tieto účely sú menšie a plavba lacnejšia.

Plavba na luxusnej lodi ako súčasť väčšieho plánu

V tejto kategórii sú zaradené najmä zaoceánske plavby ponúkajúce možnosť dopraviť sa na dlhšiu vzdialenosť (obvykle Európa-Amerika alebo obrátene). V tomto prípade spravidla dovolenka plavbou začína, alebo končí, lode sú väčšie s rozmanitejším vybavením a majú menej zastávok. Predpokladá sa, že v cieľovej destinácii cestovatelia pokračujú v ďalšej časti dovolenky.

Plavba so špeciálnym cieľom

Menšie lode sa využívajú i na dopravu záujemcov o spoznávanie menej dostupných miest. Luxusné lode sa môžu pohybovať i na riečnych cestách, prípadne sú prispôsobené náročnejším podmienkam. Veľmi obľúbené sú výletné plavby do arktických oblastí.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top