akné 1592318279

Rozlúčte sa akné raz a navždy!

Akné patrí medzi veľmi časté problémy pleti a ani zďaleka sa netýka iba teenagerov. Tento problém sa týka mužov aj žien nezávisle na veku. Akné je zápalové ochorenie a súvisí najmä s hormonálnymi zmenami – aj preto sa spája najmä s obdobím dospievania. Avšak akné vzniká aj ako reakcia na stres, nevhodnú stravu či nedostatočnú starostlivosť o pleť. Viete, ako účinne bojovať s akné a zbaviť sa ho raz a navždy?

1. dôkladné čistenie pleti

Na trhu nájdete mnoho čistiacich prostriedkov, akými sú gély, micelárne vody či tonery. Pleť by ste mali čistiť minimálne dvakrát denne– teda ráno a večer. Vyhýbajte sa alkoholu, ktorý pleť iba zbytočne dráždi a vysušuje. Namiesto toho siahnite po tea tree oleji alebo aloe vera.

2. vyrážky si nevytláčajte!

Nikdy si akné nevytláčajte. Spôsobíte si ešte silnejší zápal a hojenie bude trvať oveľa dlhšie. Zbytočne si dráždite pleť, akné rozširujete po celej tvári a navyše si môžete spôsobiť nepekné jazvičky. Ak sa dotýkate tváre, vždy myslite na to, že musíte mať čisté ruky. Iba tak si nezanesiete do pleti ďalšiu infekciu.

3. zmeňte stravu a životný štýl

Na to, aby ste sa zbavili akné, budete musieť odstrániť najmä jeho príčinu. Väčšinou stačí, ak upravíte svoj jedálniček a vyradíte umelé sladidlá, korenisté jedlá a nadmerné množstvo soli. Namiesto toho začnite konzumovať viac ovocia a zeleniny a nezabúdajte ani na dostatok tekutín.

Akné sa môže objaviť aj ako následok nevhodného životného štýlu. Začnite namiesto sledovanie TV viac športovať a vyhýbajte sa nadmernému stresu.

4. nepodceňte hydratáciu pleti

Mnoho ľudí sa pri liečbe akné zameria na vysušovanie mastnej pleti, avšak práve vysušená pleť produkuje ešte viac mazu, a tak vzniká ďalšie akné. Aby ste sa zbavili vyrážok, zabudnite na alkohol v kozmetike a vymeňte ho za hydratačné prípravky. Vhodné hydratačné prostriedky na aknóznu pleť nájdete napríklad medzi dermakozmetikou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 83

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top