bydleni 1611064978

Naučte sa triky, ako si lacno zvelebiť bývanie

Chcete si vytvoriť krajší domov, ale nemáte vysoký rozpočet? Aj s malými úpravami alebo novými doplnkami dokážete vykúzliť štýlový interiér.  Na nasledujúcich riadkoch zistíte, ako na to.

Miesto, kde bývate, by malo byť príjemným priestorom pre všetkých jeho obyvateľov. Nie vždy sa ale zíde dostatok financií na jeho zvelebenie. Našťastie aj s málom sa v tomto prípade  dá urobiť veľa. Záleží iba na vašom vkuse, čase a šikovných rukách (či pomocných rukách, ak sa na niektoré práce necítite sami).

Oživte priestor farbami

Správne vybrané farby dokážu vdýchnuť miestnosti nový život. Možno okolo seba máte dlho tie stále farby, možno vám ich len pár chýba. Môžete natrieť celé steny, ale niekedy stačí pretrieť iba jednu. Podobnej zmeny dosiahnete aj vďaka textilným doplnkom. Poťahy na vankúše, závesy, deky alebo zopár obrázkov v jednom odtieni vie spraviť veľa. Navyše ich môžete jednoducho vymeniť.

Teplé farby, ako je červená alebo žltá, vytvárajú prívetivé prostredie a hodia sa skôr do miestností pre voľný čas. Zatiaľ čo studené farby, ako modrá či fialová, pôsobia upokojujúco a sú ideálne pre odpočinkové izby ako je spálňa.

Vymeňte úchytky a kľučky

Malé detaily na veciach každodennej potreby sú dokonalým kandidátom na vylepšenie. Používate ich denne, a tak si ich vylepšenia každý všimne. K týmto veciam patrí aj úchytky na dvierkach, šuplíkoch alebo kľučkách od dverí. Nábytok s nimi hneď vyzerá ako nový.

Nové tienidlá si môžete kúpiť aj vyrobiť

Lustre a lampy sú nevyhnutnou súčasťou každého interiéru. Papierové tienidlá si podľa zdarma dostupných návodov na internete zvládnete vyrobiť sami doma, väčšinou iba z papiera a drôtu. Veľmi dobre dostupné sú aj lacnejšie tienidlá, ktoré sú trendy a vedia rozžiariť celú miestnosť.

Zrenovujte starý nábytok

V rôznych bazároch lacno alebo za odvoz získate pekný nábytok, ktorý potrebuje iba znova natrieť alebo prečalúniť a môže slúžiť ďalej. Navyše si výsledný vzhľad môžete priamo prispôsobiť svojmu bývaniu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top