unava 1625230290

Nedajte únave žiadnu šancu vďaka týmto skvelým potravinám

Kto z nás by nepoznal pocit únavy, vyčerpania, slabosti? Či dieťa, alebo dospelý, každý z nás sa občas cíti unavene a v tej chvíli túžime len po jednom – poriadnom odpočinku. Niekedy dokáže našu únavu vyriešiť napríklad spánok a hneď sa po ňom cítime lepšie, príjemnejšie. Ale príčinou našej únavy a slabosti nemusí byť iba nedostatok spánku či ťažký deň v škole, alebo v práci. Niekedy tento pocit môže byť spôsobený nedostatkom istých vitamínov, ktoré náš organizmus potrebuje pre správne fungovanie. Veľakrát sú tieto vitamíny obsiahnuté v niektorých potravinách, ktoré by sme mali práve z tohto dôvodu častejšie konzumovať. O aké potraviny ide?

Nielen káva je „životabudič“, stratenú energiu nám môže dodať aj úprava jedálnička

Pravdepodobne náš ranný rituál sa nezaobíde bez šálky kávy. Tá je väčšinou na programe dňa ako prvá, len čo otvoríme oči. Bezpochyby má svoje účinky a dokáže nás prebrať a naštartovať do nového dňa, ale nie je jediná, ktorá nás nabije energiou a zatočí s únavou. Dobiť baterky nám môžu pomôcť aj niektoré potraviny, o ktorých sme možno doteraz ani netušili, že majú takéto posilňujúce a blahodarné účinky na náš organizmus. Ak si ich zaradíme do svojho denného jedálnička, rozhodne neoľutujeme. Práve naopak! Vďaka nim sa budeme cítiť silnejší, zdravší a únava nebude mať žiadnu šancu. O ktorých potravinách je reč?

Tajomstvo boja proti únave ukryté v týchto potravinách

Pociťujete únavu v jarných či letných mesiacoch? Alebo sa cítite už pravidelne unavení a ráno sa prebúdzate s pocitom „dolámaného“ tela, akoby ste vôbec nespali? To je signál toho, že vám niečo chýba! Vo väčšine prípadov je dôvod úplne jednoduchý – náš organizmus nedostáva potrebnú energiu ukrytú v tých správnych potravinách, a preto nás stále trápi únava. Je na čase to zmeniť!

Prinášame vám zoznam piatich super potravín, ktoré by nemali chýbať vo vašom jedálničku, aby ste raz a navždy dali zbohom únave.

Čokoláda  o jej blahodarných účinkoch na ľudský organizmus, čo sa týka únavy, vieme určite všetci. Je prvou pomocou veľakrát, keď pocítime náznaky únavy, hneď siahneme po kúsku čokolády a účinok sa dostaví pomerne v krátkom čase. Čokoláda totiž obsahuje kofeín podobne ako káva, a preto nás dokáže tak rýchlo postaviť na nohy.

Banány – kto by ich nemal rád, však? Už len pre tú ich sladkú lahodnú chuť si na nich veľmi radi pochutnávame. Ale vedeli ste, že okrem dobrej chuti sú banány vynikajúcimi pomocníkmi v boji proti únave? Obsahujú totiž dostatočné množstvo cukrov – sacharidov, ktoré sa pri konzumácii dostanú do nášho krvného obehu a razom potlačia akúkoľvek únavu a slabosť. Dokážu nás perfektne udržiavať v bdelom stave.

Ovsené vločky – možno nie zrovna obľúbené jedlo všetkých, ale raz začas by sme si ich do jedálnička dať mali. Dôvod? Obsahujú totiž vitamín B1, horčík či fosfor, ktoré zvyšujú energiu v našom tele a posilňujú aj našu imunitu.

Orechy – niektorí sa ich nevieme nasýtiť, a dokážeme ich zjesť na posedenie. Okrem toho, že sú veľmi chutné, pomáhajú stabilizovať v našom tele hladinu cukru v krvi, a tým predchádzať pocitu únavy.

Vajíčka – o nich je známe, že majú prívlastok „superpotraviny“. A rozhodne právom! Obsahujú totiž vitamíny D, A a B2 a tiež veľa minerálov. Je dokázané, že konzumácia vajíčok na raňajky vás dobije veľkým množstvom energie, s ktorou si bohato vystačíte po celý deň.

V našom zozname potravín, ktoré pomáhajú zmierňovať a odstraňovať únavu, by sme mohli pokojne pokračovať ďalej. Dôležité však je, aby sme sa o svoje zdravie starali zodpovedne a robili všetko pre to, aby náš organizmus pravidelne dostával všetky potrebné látkyvitamíny, ktoré nám pomôžu v boji proti únave a naplnia nás tou správnou dávkou energie na každý deň.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 95

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top