zahrada 1625230127

Vytvorte si skutočný domov „novou“ záhradou

Každý majiteľ rodinného domu, chalupy či chatky vie, čo všetko so sebou nesie starostlivosť o tieto majetky. Ich súčasťou spravidla býva aj záhrada – menšia či väčšia. Pravidelné kosenie záhrady v jarných a letných mesiacoch je určite potrebné a do istej miery aj unavujúce, ak máme záhradu s väčšou rozlohou alebo s nerovným terénom. Starostlivosť o záhradu je však v konečnom dôsledku príjemnou činnosťou, pretože práve záhrada je skvelým miestom na odpočinok, posedenie s rodinou, priateľmi alebo ako priestor na hranie našich detí, či vnúčat.

Na aký účel má slúžiť vaša záhrada?

To je kľúčová otázka, ktorú by ste si mali položiť ešte predtým, než sa pustíte do zariaďovania záhrady. Je totiž rozdiel, či nám záhrada bude prvotne slúžiť ako miesto vysadenia stromčekov, rastlín či napríklad zeleniny, alebo jej účelom bude posedenie s priateľmi, grilovanie, „detské ihrisko“. V oboch prípadoch však treba záhradu udržiavať v tom najlepšom stave a starať sa o ňu.

V prvom prípade je iba na vás, čo všetko si v záhrade posadíte, vypestujete a budete sa tešiť následnej úrode každý rok. Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, tak by ste určite nemali zabúdať na výber vhodného záhradného nábytku a hlavné prvky záhrady.

Čo by nemalo chýbať vo vašej záhrade

Aj záhrada by mala byť miestom, kde sa cítime spokojne, príjemne, miestom, kde radi oddychujeme, sedíme s priateľmi, oslavujeme či v lete grilujeme. Aby takým miestom bola pre nás aj našich blízkych, nemali by v nej rozhodne chýbať tieto prvky: gril, altánok, stôl, stoličky, hojdacie kreslo či sieť alebo detský kútik, ak máte malé deti v rodine.

Gril sa už viac-menej stal súčasťou našich záhrad a využívame ho hlavne v lete na grilovacie párty. Mal by byť umiestnený podľa možnosti čo najbližšie k domu, aby sme pri príprave jedál mali rýchly prístup do kuchyne. Samozrejmosťou je aj jeho bezpečná vzdialenosť od stromov či drevených objektov, aby sme predišli požiaru.

Altánok či prístrešok, alebo slnečník vás perfektne ochránia pred slnečnými lúčmi a dodajú vašej záhrade tú pravú rodinnú atmosféru. Hojdacie kreslo či sieť môžu byť pre vás veľmi dobrým relaxom na čerstvom vzduchu. Vaše ratolesti sa zasa určite potešia napríklad nafukovaciemu bazénu či drevenému domčeku.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top