vizum 1625230392

Chystáte sa na dovolenku alebo vás čaká služobná cesta v zahraničí? Zistite si vopred podmienky vstupu do danej krajiny

Tí, skôr narodení, si určite pamätajú časy, keď vycestovať za hranice našej krajiny nebolo vôbec jednoduché a vo väčšine prípadov nemožné. Koniec bývalého režimu priniesol aj veľkú revolúciu v cestovaní. Otvorili sa hranice s inými krajinami a mohli sme pokojne cestovať na dovolenky, k rodine či poznávať kultúry iných národov, obdivovať pamiatky iných krajín, o ktorých sme dovtedy iba čítali či počuli. Dnes je už samozrejmosťou prežiť niekoľko dní či týždňov v zahraničí. Ak sa však rozhodneme cestovať do cudzieho štátu, mali by sme si vopred zistiť všetky potrebné informácie a najmä podmienky vstupu do tej ktorej krajiny, pretože aj v súčasnosti stále existujú krajiny, ktoré od cudzincov vyžadujú vízum.

Obdivujte krásy Ruska, Číny či Indie

Krajiny, ktoré pravdepodobne túži navštíviť každý z nás. Dobrou správou je, že v dnešnej dobe to nie je nemožné, ak máme dostatok finančných prostriedkov a, samozrejme, platné vízum pre vstup do týchto krajín.

Rusko je špecifické aj tým, že sa doň nedostanete bez pozvania. Je to okrem víza podmienka krajiny, aby ste ju mohli navštíviť. Môže vás pozvať súkromná osoba – rodina, priatelia, známi alebo napríklad cestovná kancelária, či hotely. Ako vybaviť vízum a aké doklady budete potrebovať pri vybavovaní, si môžete veľmi jednoducho zistiť na webovej stránke ruskej ambasády alebo na veľvyslanectve. Keďže je možné, že sa podmienky pre vstup do danej krajiny môžu priebežne meniť, je dobré zistiť si aktuálnu situáciu.

Do „krajiny červeného draka“, ako označujeme Čínu, jednu zo svetových veľmocí, sa tiež dostanete iba s platnými vízami. Tieto víza majú viacero typov, ktoré sa líšia v závislosti od účelu a dĺžky vášho pobytu v krajine. Takou poslednou zmenou ohľadom víz je možnosť vstúpiť do krajiny bez potreby víza na tridsať dní pre občanov z 59 štátov. K nim patrí aj Slovensko.

Ak sa budete chcieť pokochať krásou monumentálnej stavby Tádž Mahal v Indii, rovnako budete potrebovať pre vstup do krajiny platné vízum. Výhodou však v tomto prípade je, že môžete oň požiadať cez internet. Keď vám bude udelené, jeho platnosť trvá až šesťdesiat dní.

Aj na cestu do zámorských krajín budete potrebovať platné vízum

Koho by nelákal život či cestovanie v Amerike? Koľkí sme možno mali takýto sen – vyštudovať a urobiť si trip po amerických krajinách, navštíviť pamiatky, poznávať prírodu „divokého Západu“ či dotknúť sa chodníka slávy, alebo stáť pred veľkolepými domami známych amerických celebrít. Možno sa už niekomu tento sen splnil, ak áno, tak vie, že pred cestou do USA potreboval vízum. Táto podmienka platí stále. Vybaviť ho však môžete jednoducho cez internet ako tzv. eVisa, pokiaľ cestujete do Ameriky ako turisti. Je to najľahší spôsob získania víza do USA, samozrejme, treba si ho vybaviť v dostatočnom časovom predstihu, aby vám bolo udelené ešte pred vycestovaním.

Okrem vyššie spomínaných krajín, budete potrebovať vízum napríklad aj do Juhoafrickej republiky, Saudskej Arábie, Mongolska či na Kubu, ak by ste v nej chceli zotrvať viac ako tridsať dní. Víza možno získať aj priamo na hraniciach, ak by ste cestovali do krajín, ako sú Kambodža, Laos či Etiópia.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top