vlasove pricesky

Ako vybrať clip-in príčesok na jemné vlasy

Vlasové príčesky clip-in sú vhodné aj pre ženy, ktoré majú veľmi jemné vlasy. Aby však pôsobili prirodzene, musíte si vedieť vybrať ten správny typ. Rozhodujúca je gramáž, spôsob spracovania a taktiež počet sponiek.

Hlava plná sponiek

Najčastejším problémom, ktorý nastáva pri nosení clip-in príčeskov na jemných vlasoch, sú vytŕčajúce sponky. Pri výbere si preto dajte pozor hlavne na pomer gramáž – počet prameňov. Vhodnejšia je nižšia gramáž rozdelená do menšieho počtu pramienkov.

Ak by ste si na hlavu pripli veľa samostatných sponiek, namiesto dokonalého účesu, by vaša hlava vyzerala skôr komicky. Vysoká gramáž príčesku by zas pôsobila veľmi neprirodzene.

Zapracujte na objeme

Ak máte jemné vlasy, vašim najväčším problémom je nepochybne objem. Nenechajte sa pomýliť. Nie každý príčesok je zárukou dokonalého objemu. V tomto smere vám najlepšie poslúžia takzvané remy vlasy. Tieto príčesky sú spracované tak, že vlasy v nich, sú ukladané v smere rastu, teda od korienkov ku koncom, vďaka čomu pôsobia omnoho nadýchanejšie.

Všímajte si aj to, či ide o double-drawn alebo single-drawn spracovanie. Prvá spomínaná verzia clip-in príčeskov je síce drahšia, no výsledok stojí za to. Vlasy sú totiž rovnako dlhé, čo má na objem nesmierny vplyv.

Ako vybrať správnu dĺžku a farbu

Farba a dĺžka je dôležitá pri akomkoľvek type vlasov. V prípade tých jemných je dôležité, aby neboli omnoho dlhšie. Ideálnych je takých 5 až 7 centimetrov „do plusu“. V rámci výberu farby a odtieňu sa môžete spoľahnúť na svoje oči alebo využiť rôzne porovnávacie služby a aplikácie.

TIP: E-shop OXY príčesky ponúka službu porovnávania farieb. Na základe vašej fotografie dostanete profesionálne rady o výbere konkrétneho odtieňa vhodného k vašim vlasom.

Syntetické verzus pravé

Príčesky z pravých vlasov sú pre vás lepšou voľbou. Vyzerajú prirodzenejšie a taktiež sa lepšie prispôsobia vášmu účesu. Navyše ich môžete umývať, fénovať alebo kulmovať. Syntetické pramienky sú síce lacnejšie, no zároveň i menej kvalitné, trvácne a v kombinácii s jemnými či riedkymi vlasmi, môžu pôsobiť ako pes na oko.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top