barvy 1589288333

Modrá, blue, albastru, azul, plava, bleu. Viete, prečo je reč práve o tejto farbe?

Farby nás obklopujú od chvíle, kedy otvoríme oči až kým ich zase nezavrieme. Sú všade okolo nás a je vedecky dokázané, že každá z nich na nás vplýva inak. Americká firma Pantone Inc vie svoje o miešaní farieb a ich vplyvoch na naše myslenie. Práve preto vyhlasuje každý december titul “Pantone color of the Year, teda Farba Roka. 

Pantone Color of the Year 

Je to už dvadsať rokov, čo Farba Roka ovplyvňuje vývoj produktov a nakupovanie mnohých priemyselných odvetví ako je móda, nábytok, dizajn alebo balenie produktov. Proces výberu nasledujúcej Farby Roka si vyžaduje vždy starostlivé zvažovanie a analýzu aktuálnych trendov. Každý rok sa experti z Pantone Color Institute snažia uspokojiť svet, ktorý hľadá stále ďalšie a ďalšie vplyvy farieb. Farba Roka má dopad takmer na všetko okolo nás. Výnimku netvorí ani zábavný priemysel, filmová tvorba, turizmus, životný štýl, sociálne médiá či dokonca športové udalosti, ktoré majú upútať pozornosť po celom svete. Presne preto ten titulok. Farba Roka sa totiž týka celého sveta. 

Classic Blue 

Po starostlivom výbere sa novou Farbou Roka 2020 stala 4. decembra minulého roka Klasická Modrá, teda Pantone 19-4052. Spoločnosť pantone ju označila za “upokojujúcu a vnášajúcu pokoj, dôveru či spojenie”. Farba mala o niečo pozitívnejšie ohlasy ako Farba Roka 2019, ktorou bola ružovkastá farba Living Coral. Symbolizovala povzbudenie do života. Odtieň Classic Blue prináša ľudskému duchu pocit mieru, pokoja a ponúka mu útočisko. Ďalšou výhodou tohto odtieňa je aj spojenie s komunikáciou či prehľadnosťou. Posilňuje sebavedomie a pomáha upriamiť naše myšlienky. Farba nás má povzbudiť k tomu, aby sme boli schopný pozerať sa na veci z nadhľadu. Vyzýva k dôslednejšiemu mysleniu, lepším vyhliadkam a otvára naše “komunikačné prúdy”.  

Žijeme vo svete, ktorý si vyžaduje vieru a dôveru a podľa spoločnosti Pantone Inc je to práve tento odtieň ten, ktorý nám k tomu pomôže.  


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top