tepelne cerpadlo 1659436825

Tepelné čerpadlo môže zachrániť rodinný rozpočet

Žijeme v čase, keď je všetko stále drahšie. To má za následok, že má stále viac rodín problémy s tým, aby vyšli zo svojich príjmov. Energie potom predstavujú vo výdavkoch všetkých domácností jednu z najnáročnejších položiek. Každá úspora bezpochyby poteší aj pomôže! Jednou z možností, ako ju dosiahnuť, je využiť na ohrev vody tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo a jeho fungovanie

Pod pojmom tepelné čerpadlo sa skrýva také zariadenie, ktoré dokáže na vykurovanie domu alebo iného objektu využívať teplo z okolia. Samozrejme sa nezaobíde pri svojej prevádzke bez elektrickej energie, ale zásluhou súčasného využitia vonkajšieho tepla je veľmi účinné. Elektrická energia je nutná pre chod čerpadla, nie pre vlastný ohrev. Pri zvážení tejto okolnosti sa sľubovaná úspora javí ako úplne logická. Najobvyklejšie sú tepelné čerpadlá typu vzduch/voda a zem/voda.

Výhody tepelných čerpadiel

Kde treba hľadať dôvody stále väčšej popularity tepelných čerpadiel? Odborníci sa zhodujú na tom, že s ich pomocou je možné usporiť až 70 % nákladov za vykurovanie! Interiér je ich prostredníctvom vyhrievaný veľmi jednoducho, pričom životnosť tepelných čerpadiel je až 20 rokov. To je dosť času, aby sa investícia do nich navrátila. Zvyčajne sa hovorí o návratnosti v horizonte siedmich až ôsmich rokov. Navyše je možné požiadať aj o štátnu dotáciu. Najväčšie úspory je v súčasnosti podľa odborníkov možné dosiahnuť, keď sa skombinuje tepelné čerpadlo a fotovoltaika.

Výber tepelného čerpadla je vhodné konzultovať s odborníkom

Všeobecne je možné konštatovať, že výkon tepelného čerpadla by mal byť zhruba o 30-40% väčší, než je tepelná strata domu. Vždy treba mať na pamäti, že ticho, bez vibrácií a dlho bude pracovať len tepelné čerpadlo, ktoré bude kvalitne inštalované. Lacné čerpadlo ešte nemusí byť nutne v porovnaní s drahšími výhodnejšie. Preto sa nebojte poradiť sa pri rozhodovaní o tom, aké tepelné čerpadlo zakúpiť, s odborníkom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top