klimatizace 1615896357

Naučte sa, ako predchádzať nachladnutiu z klimatizácie

Nachladnutie z klimatizácie vie znepríjemniť život rovnako ako letné horúčavy. Našťastie sa pri správnom používaní klimatizácie dá obom týmto nepríjemnostiam vyhnúť. Keď budete postupovať podľa nasledujúcich tipov, nachladnutia z klimatizácie sa už nebudete musieť obávať.

Klimatizácia vie v horúcich dňoch uľaviť vie uľaviť ako máločo iné. Ale vie aj spôsobiť nepríjemné zdravotné komplikácie. Ako sa ale ochorenia z klimatizácie vyhnúť? Treba dodržiavať zopár základných pravidiel, vďaka ktorým si výhody klimatizovaného priestoru užijete naplno.

Používajte klimatizáciu v čistom prostredí

Pretože vďaka klimatizácii cirkuluje vzduch často a pravidelne (na rozdiel od občasného vyvetrania), rôzne nečistoty sa vzduchom šíria oveľa intenzívnejšie. Prvým krokom pre prevenciu pred ochorením je vyčistiť celú vašu domácnosť, kanceláriu alebo auto od prachu, plesní, vlhkosti a ďalších alergénov, ktoré by vás mohli dráždiť.

Aj samotná klimatizácia musí byť v dobrej kondícii

Okrem čistého prostredia, z ktorého by mohla klimatizácia rozširovať dráždivé prvky do vzduchu, musí byť čistá aj samotná jednotka. Naplánujte si pravidelnú údržbu klimatizácie, vrátanie dôkladného vyčistenia a výmeny filtra. Frekvencia záleží na tom, ako často ju používate aj v akom prostredí. Ale údržbu je potreba robiť minimálne po niekoľkých mesiacoch.

Nastavte si teplotu na správnu hodnotu

Veľa ľudí sa bojuje s nachladnutím z klimatizácie kvôli nesprávnemu nastaveniu teploty. Vôbec neplatí, že čím nižšia teplota, tým viac sa človeku uľaví. Dôležité je, aby medzi vonkajším a vnútorným prostredím nebol rozdiel teplôt príliš vysoký. Najmä, ak častejšie chodíte von a dnu, by tento rozdiel nemal byť vyšší než 6 ° C.

Nezabúdajte na zvýšený príjem tekutín

Ak sa vám aj cez dodržiavanie týchto pravidiel stanie, že budete mať problémy s hrdlom a nosom, zvážte svoj pitný režim. Klimatizácia vysušuje a preto by ste mali piť viac a častejšie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top