54e1d1434c52a814ea898579ce203e7c1d22dfe05b53794a702f7cd5 640

Aké riziká so sebou prináša online nakupovanie a ako sa im úspešne vyhnúť

Nákup cez internet je pohodlný, rýchly a neraz i cenovo výhodnejší. Bohužiaľ, má aj svoje tienisté stránky. Viete, na čo by ste si mali dať pozor pri online nákupoch, a aké sú ich najväčšie riziká?

Malé alebo veľké

O číslo väčšie alebo o číslo menšie oblečenie, či topánky, to je asi najčastejší problém, s ktorým sa pri online nákupoch stretávame. Číslovanie oblečenia či obuvi môže byť rôzne a ak navyše kupujeme takýto tovar ako darček, omyl môže nastať veľmi ľahko. Ako sa týmto komplikáciám vyhnúť? Dopredu si overte, či daný e-shop ponúka možnosť bezplatnej výmeny zakúpeného tovaru.

Kedy dôjde?

Dodacia doba, to je nočná mora každého, kto nakupuje cez e-shopy. Slovíčka ako „garancia dodania do Vianoc“, sú síce pekné, no neraz nie úplne pravdivé. Nanešťastie, toto riziko nemáte ako ovplyvniť. Dodaciu dobu neovplyvňujú len samotný predávajúci, ale i dopravná spoločnosť. Jedinou šancou, ako sa vyhnúť nepríjemným prekvapeniam, je nákup cez e-shop, s ktorým máte pozitívne skúsenosti. Prvýkrát je to však vždy risk.

Rozbité hrnčeky a polámané detské hračky

Objednali ste si súpravu keramických šálok, no namiesto nej ste si rozbalili hromadu črepov „pre šťastie“? Áno, aj toto sa pri online nakupovaní stáva celkom často. V tomto smere však za stav tovaru zodpovedá skôr prepravná spoločnosť, nie predávajúci, preto je potrebné situáciu riešiť priamo s ňou. Podobne ako v prípade dodacej lehoty, sa tomuto riziku nemáte ako na 100 % vyhnúť.

Riziká spojené s nákup zo zahraničných e-shopov

Nákup zo zahraničných e-shopov je vždy menším riskom. Povedzme, že ste zistili, že je daný obchod seriózny. Teraz vás však čaká ešte overenie ďalších dôležitých vecí. Najväčším rizikom pri objednávaní tovaru zo zahraničných e-shopov je dlhý čas jeho dodania, vysoká cena dopravy a nemožnosť jeho výmeny. Tieto informácie si môžete overiť priamym kontaktovaní obchodu, cez email či telefonicky, alebo si vyhľadajte fóra, kde sa reálni zákazníci vyjadrujú k týmto témam.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top