auticko 1685008619

Elektroautíčko pre malé deti – aké vybrať?

Moderná doba prináša i moderné hračky, ktorých úlohou je často rozvíjať určité schopnosti dieťaťa alebo podporiť jeho kreativitu či imagináciu. Aj keď sa môže sprvu zdať, že elektroautíčko detskú fantáziu nerozvíja, nie je tomu tak. Obdobne ako kostýmy či herné rekvizity i elektroautíčko podporuje predovšetkým hry na dospelých a rozvoj chápania spoločenských situácií. A naviac je to veľká zábava! Kedy a aké autíčko pre vašu ratolesť vybrať?

Typy elektrických autíčok pre deti

Jednotlivé typy elektroautíčok sa medzi sebou líšia niekoľkými parametrami, ktoré určujú predovšetkým pre koho sú určené a kam sa s nimi bude jazdiť. Celkový koncept vozítka je riešený tak, aby v ňom malo dieťa pocit voľnosti a mohla sa hrať na vodiča a popri tom mal rodič úplnú kontrolu nad rýchlosťou a smerom jazdy prostredníctvom diaľkového ovládania.

Elektroautíčko podľa dizajnu

Základné členenie typov elektroautíčok sa odvodzuje od dizajnu, pričom sú rozoznávané dve základné verzie:

  • modely založené na bežných značkách – určené na nenáročné mestské ulice
  • štvorkolky a džípy – určené do terénu

Ak teda vyberáte elektroautíčko do náročnejšieho terénu, poobzerajte sa po modeloch, ktoré nie sú vernou kópiou klasických áut bez strechy s lepšími pneumatikami a vyšším výkonom.

Elektroautíčko podľa veku

Druhým veľmi významným parametrom pri výbere elektroautíčka je vek dieťaťa, ktorý ako druhotný faktor špecifikuje požiadavky na potrebný priestor a teda i veľkosť vozítka. Prvý model je možné zadovážiť prakticky vo chvíli, keď je dieťa schopné stabilne sedieť. V tomto veku však nebýva ešte schopné presne pochopiť, ako autíčko ovládať. Práve preto je prvá veľkostná kategória určená pre deti od jedného roku, najväčšia potom pre deti do 12 rokov.

Výkon elektroautíčka

Okrem dizajnu sú veľmi dôležitými prevádzkovými parametrami elektroautíčka i jeho výkon a výdrž súvisiace s použitým pohonným systémom. Ten môže tvoriť jedna batéria alebo ich sústava. Najjednoduchšie autíčka pre pohyb po meste sú opatrené jednou batériou, náročnejšie potom môže mať dve (na zadných kolesách) alebo štyri batérie (na každom kolese).

Výbava elektroautíčka

Až v nadväznosti na určenie modelu a výkonu je vhodné ďalej uvažovať o výbave, ktoré tiež z veľkej časti ovplyvňuje cenu hračky. V tomto smere ide napríklad o farbu, riešenie masky a interiéru (vrátane čalúnenia sedačiek) či hmotnosť, ktorá je dôležitá najmä preto, že je veľmi pravdepodobné, že budete autíčko často prenášať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top