zahrada 1693054636

Ako zavlažovať záhradku počas dovolenky? Tu je niekoľko efektívnych riešení!

Starostlivosť o záhradu, či už iba o okrasnú, alebo o plodinovú, je práca na celý rok od jarného vysadenia kvetov a rastlín, až po zazimovanie. Najkritickejším je potom letné obdobie, keď sa vysoké teploty náhodne striedajú s prudkým dažďom, čo môže mať na vzhľad i na veľkosť úrody zásadný vplyv. A práve v tomto náročnom období sa často vyberáme na dovolenku a záhradku či črepníky na balkóne alebo terase nechávame v rukách zodpovednej osoby alebo napospas počasiu. Nemusí to tak však byť!

Ako zavlažovať záhradku kontinuálne

Nielen počas dovolenky, ale i pri bežnej prevádzke domácnosti oceníte efektívne zavlažovanie, ktoré vám uľahčí život a predĺži voľný čas. Zavlažovanie nemusíte riešiť priamo náročným a drahým automatickým systémom na mieru (ktorý je možné vyrobiť i podomácky, ak máte trochu skúseností a nie je priveľkého rozsahu), spoľahnúť sa však môžete i na jednoduché a spoľahlivé, i keď neautomatické, riešenia.

Dočasné zavlažovanie počas dovolenky

Ak potrebujete zavlažovať pár črepníkov na pár dní vašej neprítomnosti, môžete využiť niekoľko prístupov. Ideálne je primárne pripraviť pre ne vhodné prostredie, tzn. Odstrániť ich z priameho slnka do tieňa a vyrobiť zavlažovací systém napríklad z plastovej fľaše alebo inej nádoby, z ktorej sa voda bude uvoľňovať malým otvorom priamo do pôdy. Rovnaký systém je možné aplikovať na zavlažovanie záhradky väčšieho rozsahu s viacero prvkami, ak však chcete mať prehľad o spotrebovanej vode a istotu, že zalievanie bude prebiehať podľa počasia či plánu, je lepšie sa spoľahnúť na elektroniku.

Efektívna podpora zavlažovania

Pre rozsiahlejšie záhradky a dlhodobejšie zavlažovanie je vhodné využiť systém zakopaných keramických nádob, ktoré vlhkosť uvoľňujú priamo cez štruktúru stien. Nádoby musia byť výrazne nasiakavé a bez zbytočných otvorov. Tento prístup je možné využiť i ako záložný zdroj závlahy pre rastliny v prípade, že nemáte možnosť zalievať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top