3711 plastove palety

Plastové palety sú ekologickejšie ako drevené

Zatiaľ čo plasty na jedno použitie predstavujú obrovskú záťaž pre životné prostredie, kvalitné pevné funkčné plasty sú presným opakom. Schoeller Allibert, špecialista na výrobu kvalitných plastových prepraviek a boxov pre priemysel, dokazuje, že plastová paleta dokáže byť praktickejšia a ekologickejšia ako drevená.

Plastové palety vedia ponúknuť dlhú životnosť

Nepozerajte sa na plastovú paletu ako na potenciálne ťažko likvidovateľný odpad. Plastová paleta je právoplatným pomocníkom pre cirkulárnu ekonomiku. Má dlhú životnosť a už to ju robí výrazne ekologickejšou, než je paleta drevená. Ani vo chvíli, keď sa poškodí, nestáva sa odpadom. Opätovne sa recykluje. Venovať paletám z plastu vhodnú starostlivosť sa vyplatí. Aj keď je ich nákupná cena dva až trikrát vyššia ako u drevených paliet, v konečnom súčte vyjdú firmy lacnejšie.

Plastové palety nepoškodí počasie ani biotický škodcovia. Odolajú pôsobeniu chemikálií a pri zašpinení sa dajú umyť. Drevené palety sa síce naoko používajú opakovane, poškodia sa ale tak jednoducho, že je to skôr teória ako fakt. Opravovať ich nie je ekonomické.

Bezpečnosť práce sa s plastovými paletami výrazne zvyšuje

Pri preprave a manipulácii s paletami dochádza často k ich mechanickému poškodeniu. Stane sa to u plastových aj drevených paliet. Ale zatiaľ čo u plastovej palety je to situácia výnimočná, u drevenej viac ako bežná. Z dreva naviac odlietajú nebezpečné triesky, ktoré môžu spôsobiť veľmi vážne zranenie.

Bezpečnejšia je aj bežná manipulácia s plastovými paletami. Tie sú vyrobené tak, aby ich okraj nespôsobil poranenie. Nepoužívajú sa v nich taktiež žiadne klince. Naopak, u drevených paliet nejde nikdy dosiahnuť úplne hladké okraje a veľmi nebezpečnými sú spojovacie klince.

Nižšia hmotnosť znamená menšie výdaje

Obrovským benefitom plastových paliet je taktiež ich nízka hmotnosť. Vďaka tomu sa s nimi lepšie a jednoduchšie manipuluje. Súčasne sa znižuje hmotnosť pri preprave, čo šetrí náklady firmám, ale tiež to znižuje uhlíkovú stopu, ktorú preprava s nimi zanecháva.

Plastové palety nachádzajú uplatnenie bez obmedzení

Plastová euro paleta či iná plastová paleta nachádzajú uplatnenie v mnohých priemyselných odvetviach. Sú nenahraditeľné v modernej logistike, pri skladovaní, v maloobchode, v automobilovom a v leteckom priemysle, v potravinárstve, vo farmácii aj v ďalších odvetviach. Môžu byť použité k preprave aj k vystaveniu tovaru.

Euro palety z plastu v rozmere 1200×800 mm a 1200×1000 mm dopĺňajú ďalšie tradičné rozmery paliet, ktoré sú kompatibilné s ďalšími produktami firmy Schoeller Allibert. Predovšetkým s plastovými kontajnermi a s boxami. Dohromady tvoria dokonalý „ekosystém“ pre prepravu, skladovanie aj obchod v dobe, kedy je dôraz kladený na ekológiu, udržateľnosť a cirkulárnu ekonomiku.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top