dvere 1570639703

Ktoré škody vám poisťovňa nepreplatí

Máte poistku na dom, auto, zdravie aj dovolenku? Tak to zrejme myslíte poriadne dopredu a snažíte sa vyhnúť prípadným problémom.  Treba však neustále pripomínať, že uzavrieť a platiť poistku nestačí. Treba aj dodržiavať to, k čomu sa v zmluve zaviažate. Inak môže poisťovňa znížiť, alebo aj odmietnuť výplatenie poistného plnenia. Zisťovali sme, kedy sa to stáva.

Bezpečnostné dvere – nestačí aby boli iba v poistnej zmluve

Ak ste si poistili byt proti krádeži, prečítajte si čo máte v zmluve. Minimálne musíte uzamknúť dvere, ale podmienkou môžu byť aj bezpečnostné dvere či napojenie na políciu. Niektoré poisťovne si dávajú do zmlúv konkrétne bezpečnostné triedy, ktoré musia vaše dvere splniť. Čím je trieda vyššia, tým sú vaše dvere bezpečnejšie a lepšie ochránia váš majetok. Pri rodinných domoch poisťovne sledujú aj bezpečnosť okien.

Za niektoré škody si môžete sami

Vytopilo vás počas búrky? Ak ste zabudli zatvoriť okná, zrejme vám poisťovňa nezapalatí nič.  Za škody si totiž môžete sami. Prekážkou je aj alkohol. Samozrejme, keď pod vplyvom alkoholu spôsobíte nehodu, zbytočne sa budete odvolávať na poistku. To isté platí aj na lyžiarskom svahu. Poistka na hory sa určite vyplatí, no ak si v bufete dáte 1, 2, 3, 4 poháre vareného vína a potom spôsobíte na svahu nehodu, ste plne vinný. Aj vtedy sa vám vaša poisťovňa obráti chrbtom.

Problémom býva aj náhrada škody pri krádeži lyží. Ruku na srdce, kde si ich nechávate? Len tak ledabolo položené pred bufetom? Chyba. Podľa poisťovne by ste mali mať svoje lyže stále na očiach, prípadne ich odložiť do uzamykateľnej lyžiarne.

Pri lyžovaní ešte platí zopár pravidiel,  ktoré upravujú vaše poistky. Tento rekreačný šport si treba väčšinou špeciálne pripoistiť. Samozrejme, platí aj ďalšie pravidlo: poisťovne preplácajú iba škody, ktoré sa stanú na vyznačenej zjazdovke. Ak ste vyznávačom adrenalínu a lyžujete zásadne mimo, v panenských terénoch, zásah horskej služby si v plnom rozsahu uhradíte sami.

Pri životnom poistení sa zase stáva, že klient zatají svoje zdravotné problémy. Ak uzavrie zmluvu a nepovie poisťovni o závažnej diagnóze, peniaze z poistky nemusí dostať.

Porušili ste dopravné predpisy – poistku nedostanete

Mali ste autonehodu  a spoliehate sa na povinné zmluvné alebo havarijné poistenie? Poisťovňa vám nepreplatí škody ak ste vážne porušili dopravné predpisy, jazdili pod vplyvom alkoholu ale aj vtedy, keď jazdíte bez platnej STK.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top