dodavka 1615896083

Ak Elektro dodávku? Prečo nie!

Dnes, kedy má každý možnosť si kúpiť auto a jazdit sem a tam, sa uvažuje o rôznych inováciách v automobilovom priemysle k zlepšeniu funkcií a väčšej spokojnosti užívateľov. Inovácia sa ale presunuli konečne aj na stranu dodávok. Elektro dodávok zatiaľ najviac poslúžili firmám, pretože ich prevádzkové náklady sa značne znižujú a značné plus je, že pribúda čoraz väčší počet dobíjacích staníc. Avšak otázka znie, či sa elektrododávok oplatí aj pre vaše prípadné podnikanie, koľko vám ušetrí a kedy sa vám vráti náklady.

Vysoká cena oproti nízkej spotrebe

S vyhotovením dopravného prostriedku príde otázka – Ako ušetriť na prevádzkových a obstarávacích nákladoch? Odpoveď? Jednoduchá. Pri robení síce miniete viac peňazí, zhruba 2x toľko, čo za bežný automobil, ale na prevádzkových nákladoch sa vám to vrátí. Závisí od viacerých faktorov, ale priemerne na každých 100 000 km za pomocou elektromobilu ušetríte na prevádzkových nákladoch cca 200 000 Kč. Ovšem úspory za používanie elektro dodávok, sa vám ukážu aj v nákladoch za servis a údržbu. Zatiaľ čo u spaľovacích motorov sa musia dodržiavať a strážiť výmeny olejov, filtrov, rozvodov, sviečok a ďalších, tak u těchto áut ste oslobodení od podobných úkonov. V prieskume trhu aj nájdete, že ak nabehnete okolo 250 000 km, môžete ušetriť až 700 000 Kč. Takže cena za zakúpený vozidlo sa vám niekoľkonásobne vrátí. Záujem vo vás tiež môže vzbudiť aj fakt, že ďalšie úspory sa nájdu v dani z motorových a firemných vozidiel a dotáciách pre nákup nového vozidla

Rýchlosť? Tá nie je problém!

Elektrododávky sa pýši bleskurýchlu akceleráciou. Za rýchlymi rozjazdy sa skrýva krútiaci moment takmer od nulových otáčok. Plynulú a príjemne svižnú jazdu si tak môžete užiť v tichosti vo svojej kabíne a to vďaka tomu, že sú oveľa tichšie než autá so spaľovacími motormi.

Známe modely

Medzi známejšie modely sa radí napríklad Nissan e-NV200 a lepšiu možnosť Renault Kangoo ZE, ktorý má dojazd až 270 km a nabitie trvá len 6 hodín. Ďalšou možnosťou je Peugeot Partner Tepee Electric. Na trhu sa pohybuje celý rad elektro dodávok a je len na vás, ktorá vám padne do oka. Avšak záujem o elektromodelov stúpa a cena závisí od parametrov druhu – maximálny dojazd na jedno nabitie akumulátorov, nákladového priestoru a ďalšie. Ale verím, že elektromodely sú našou budúcnosťou a stojí za to si ho zaobstarať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top