imunita 1678810504

Staráte sa o svoju imunitu? V zimnom období je to oveľa dôležitejšie!

Obranyschopnosť ľudského organizmu ovplyvňuje celé spektrum faktorov naviazaných predovšetkým na kontinuálny životný štýl. Jeho úloha je pre ľudské zdravie nepostrádateľná a je tak nutné imunitu všetkými dostupnými prostriedkami podporovať, najmä v obdobiach, kedy je naň vytváraný výraznejší nátlak patogénov, ako sú obdobia zvýšeného výskytu vírusov a baktérii pri jesenných alebo jarných teplotných zmenách. Imunitu je možné posilňovať rôznymi spôsobmi, ideálne je ich pôsobenie kombinovať a maximalizovať.

Ako posilniť imunitu

Imunitný systém tvorí niekoľko zložiek, ktoré sa podieľajú na odstraňovaní nežiadúcich látok a patogénov z tela. Jeho hlavnou súčasťou sú biele krvinky bojujúce s primárnou nákazou, ich činnosť však podporujú i ďalšie biologické mechanizmy (napríklad schopnosť rozpoznať konkrétny patogén či akútne zvyšovanie teploty). Aby bol imunitný systém dostatočne silný, je potrebné dodržiavať niekoľko zásad, z ktorých najdôležitejšou (ale nie jedinou) je doplňovanie potrebných živín. Medzi tieto zásady patrí predovšetkým:

  • vhodná strava a dodržiavanie zdravého životného štýlu
  • dostatok pohybu a udržiavanie optimálnej hmotnosti
  • odpovedajúca spánková hygiena
  • minimalizácia psychickej záťaže a stresu

Strava posilňujúca imunitu

Vyvážené strava je základ dostatočného prísunu živín. Taká strava by mala byť bohatá na vitamíny, minerály a vlákninu, ktorá je potravou črevnej mikroflóry podieľajúcej sa na tvorbe ochranných látok a imunitných buniek. Ak máte problémy s črevnou mikroflórou, je vodné doplňovať vedľa dôležitých vitamínov (imunitu podporujú predovšetkým C, D a E) a minerálov buď v strave, alebo v potravinových doplnkoch, i probiotiká a prebiotiká. Správna výživa by mala obsahovať veľké množstvo zeleniny a minimálne množstvo jednoduchých cukrov. Pre silnú obranyschopnosť by ste mali obmedziť alebo úplne vylúčiť alkohol a cigarety.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top