auto 1615896503

Cestovanie, horúco a deti. Ako s touto kombináciou vyjsť?

Každým rokom sa planéta zem otepľuje a otepľuje. Horúco v lete môže byť vražedné pre veľa ľudí. Stáva sa však, že rodičia svoje milované potomstvo, a nielen ich, necháva v rozpálených autách.

V tomto článku sa spolu pozrieme, ako chrániť deti pri ceste v aute v horúčave. Dieťa vám totiž skoro nikdy, že sa sním deje niečo zlé a tak je len na vás rozpoznať príznaky a odchýlky od normálneho správania!

Pri cestovaní s deťmi a aute alebo inom dopravnom prostriedku, musíte byť ostražití a nenechať nič náhode. Auto sa rýchlo prehrieva a klimatizácia niekedy nestačí a otvorená okienka ruší hukotom v kabíne auta. Deti, ale môžu teplé prostredie horšie znášať ako vy samotní. Čím teda efektívne zabrániť prehriatiu dieťaťa?

Predovšetkým než nastúpi všetci členovia posádky do auta, skontrolujte poťahy autosedačiek. Detská autosedačka môže vo väčšine prípadoch znamenať obrovské nebezpečenstvo pre život vášho malého miláčika v horúcich letných dňoch. Pri výbere autosedačky sa teda radšej zamerajte na poťah so svetlejšími farbami, pretože tmavá farba pohlcuje viac slnečného svetla.

Na prevenciu môže byť aj použitá klimatizácia. Princíp spočíva v tom, že rozpálené auto najprv vyvetráme a potom za pomocou klimatizácie znížime na zodpovedajúcu teplotu. Ďalším väčším nebezpečenstvom sú okienka, pri ktorých deti sedia, aby sa mohli pozerať von a diviť sa svojmu okoliu a spoznávať ho. Pre zmiernenie slnečného svitu je zakryte, aby dieťa bolo chránené pred vystavením na priamom slnku a UV žiareniu.

Pred dehydratáciou dieťaťa, ho chrániť pravidelným prísunom pitnej vody. Pri cestovaní teda nezabudnite mať po ruke dostatočné množstvo tekutín.

Asi každý vie, ako deti správajú, keď sa nudí a nemajú sa s čím hrať. Ak máte šťastie a dieťa spí, máte po ceste pokoj. Ale v opačnom prípade majte po ruke aj nejaké hry. Dieťa môžete zabaviť aj spevom. Po ceste nikdy nezaškodí si urobiť malé zastávky. Človek si môže pretiahnuť nohy a nadýchať sa čerstvého vzduchu, prípadne ísť na záchod.

V poslednom rade, ako už bolo napísané vyššie, v žiadnom prípade nenechávajte dieťa v rozpálenom aute, pretože v najhoršom prípade všetko končí smrťou.

Buďte pri ceste opatrní a dbajte životov všetkých, ktorí spolu s vami vyjazdili!


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 83

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top