Legoland 1642779048

Chcete vyraziť s rodinou na nezabudnuteľný výlet? Legoland nie je iba pre deti!

Po návšteve Legolandu túži prakticky každé dieťa, ktoré objavilo krásu týchto farbených spojovateľných kociek. Vďaka veľkej tradícii výroby a neuveriteľnej kreativite zostáva táto túžba i v mnohých dospelých. Prečo si teda neurobiť radosť a nedopriať sebe i celej rodine výlet, na ktorý len tak nezabudne. Vo väčšine európskych štátov existuje určitý variant tohto zábavného parku, ktorý spadá pod značku tejto stavebnice a nesie jej klasické črty. Z hľadiska vzdialenosti je pre nás najvýhodnejšia návšteva Legolandu v Nemecku, ak sa však chcete dozvedieť niečo i o histórii fenoménu Lego, je lepšie sa vydať k jeho koreňom, teda do dánskeho Billundu.

Zábavné parky Legoland

V celej Európe je niekoľko zábavných parkov Legoland, ktoré sú vybudované na podobnom koncepte. Nám najbližší nemecký Legoland je jedným z nich. Tento koncept je založený na možnostiach využitia kociek Lego a Lego Duplo. V priestoroch zábavných parkov tak nájdete rôzne tematické časti so sochami či modelmi vybudovanými z týchto kociek, ktoré sú vernou zmenšenou kópiou reality. Parky naviac ponúkajú celú škálu atrakcií určených pre deti i dospelých, obchody so suvenírmi a iné atraktívne lákadlá. Výlet do týchto zábavných parkov je dobré plánovať na celý deň a je možné ho realizovať formou pravidelného zájazdu.

Dánsky Legoland

Legoland v dánskom meste Billund je v porovnaní s tými ostatnými európskymi zábavnými parkmi trochu iný. Táto skutočnosť je daná jeho tradíciou – stavebnica Lego pochádza z Dánska, a park v Billunde je najstarším Legolandom, ktorý svojim návštevníkom nielenže ponúka všetko, čo ostatné parky, ale naviac umožňuje nahliadnuť do histórie vzniku a vývoja obľúbenej stavebnice prostredníctvom kín, ktoré sú jeho súčasťou. Ak sa chystáte do dánskeho Legolandu, je dobré si návštevu naplánovať aspoň na dva dni – v areáli parku je možné sa i ubytovať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top