ochranna znamka

Ako zvýšiť prestíž svojej firmy? Poradíme vám!

Pojem ochranná známka ste už pravdepodobne počuli. Už samotný názov naznačuje, že ide o ochranu, tentoraz dobrého mena spoločnosti, výrobku alebo služby. Možno ho klasifikovať ako nehmotný tovar patriaci do oblasti práva priemyselného vlastníctva. Pozrime sa na výhody registrácie ochrannej známky a na to, ako môže zvýšiť prestíž vašej firmy.

Načo vám bude ochranná známka?

Každý výrobca alebo poskytovateľ služieb používa svoj vlastný názov alebo emblém, aby odlíšil svoj výrobok od konkurencie. To však neznamená, že nemôže prísť niekto iný a ponúkať svoj vlastný výrobok pod rovnakým názvom alebo značkou.Práve Ochranné známky tomu dokážu zabrániť.

Ochranné známky môžu byť rôznorodé a pokrývať rôzne parametre – nielen názvy a slová, ale aj farby, vzory, tvary písmen a číslic, dizajn obalov a dokonca aj hudbu. S touto značkou si budujete tradíciu na trhu a ak sa výrobky s touto značkou stanú populárnymi, vaša spoločnosť získa na hodnote. Vo veľkej miere sa používa aj v marketingu. Pútavé reklamy propagujú tovar alebo službu, čo majiteľovi ochrannej známky prináša ďalšiu prestíž a finančné zisky.

Urobili ste krok správnym smerom?

Či už ste začínajúci podnikateľ, alebo máte za sebou bohatú podnikateľskú históriu, urobte krok správnym smerom a posuňte svoje podnikanie o úroveň vyššie. Neriskujte, že vaša povesť bude zneužitá, a obráťte sa na Úrad priemyselného vlastníctva, kde sa po podaní prihlášky dočká vaša ochranná známka registrácie. Úrad vykoná podrobné vyhľadávanie, aby zistil, či rovnaký alebo podobný dizajn už nie je zapísaný v registri, a ak je všetko v poriadku, vydá osvedčenie. Až potom sa oplatí investovať do propagácie a väčších reklamných kampaní. Myslite tiež na to, že platnosť osvedčenia je 10 rokov. Ak sa po uplynutí tejto lehoty nepožiada o predĺženie platnosti, ochranná známka bude voľná a zaregistrovať si ju môže ktokoľvek iný.

Na našom trhu pôsobí niekoľko spoločností poskytujúcich komplexné služby v oblasti registrácie ochranných známok, a to na národnej, medzinárodnej a aj európskej úrovni. Ak váhate a považujete papierovanie spojené s registráciou za zložité, obráťte sa na odborníkov. S nimi bude registrácia ochrannej známky hračka.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top