lpg 1634127731

Jazdiť na plyn? Áno alebo nie?

Jazda na plyn je o veľa lacnejšie a ekologickejšie než jazda na benzín. Mnoho ľudí sa ale nemôže rozhodnúť, či na plyn jazdiť alebo nie. My si dnes trochu túto situácia rozoberieme a pozrieme sa na to, aké výhody či nevýhody má jazdenie na plyn a čo je teda lepšie. Tak poďme na to!

Ceny pohonných hmôt

Ceny pohonných látok sa v poslednej dobe hrozne často mení. Je to dané ako infláciou, tak aj tým, že v lete sa jazdí o veľa viac, takže tá cena jednoducho stúpa. Niekedy teda rapídne stúpnuť, niekedy zase rapídne klesnú. Aj cez to, že ceny neikedy klesajú, je cena stále o zhruba 50 percent drahšie ako situácia, kedy by ste jadzili na plyn. Väčšina áut má v aute zavedené takzvané duálne palivo, čo znamená, že môžete jazdiť na plyn a tak na benzín. V tom je obrovská výhoda, pretože pokavad cena benzínu klesne, môžete tankovag benzín. Pokiaľ ale bude cena dosť vysoká, môžete jadziť na plyn. Bez toho, aby sa to zdalo, tak to celkovo výrazne ovplyvní vašej domácnosť. Úspory budú väčšie, než keby ste jazdili len na benzín.

A ako je to s živosnosťou motora?

Životnosť motora sa výrazne predlžuje, pretože ak jazdíte na plyn, v motore sa vám neusadzuje karbón. Vďaka tomu sa práve jazda s plynom považuje za tú ekologickejšie variant. Motor tiež pracuje tichšie, teda sa nemusíte báť, že keď pôjdete v noci, vzbudíte celú dedinu.

Na čo si dať pozor, ako vlastníme auto na plyn?

  • Nesmieme cvhádzať do podzemných garáží. Toto opatrenie vzniklo predovšetkých kvôli tomu, že sa ľudia obávajú úniku plynu. Vzniká nebezpečenstvo výbuchu a to je jasné, že nikto nechce.
  • Je dôležité dať si pozor aj na to, či prestaviť vaše auto na plynový motor alebo kúpiť nové priamo od výrobcu. Je dobré sa s týmto poradi´t s niekým, kto tomu rozumie, aby ste predišli haváriám.
  • Údržba plynových áut vyžaduje pravidelný servis. Teda brať ohľady aj na to, či ste na to pripravení. Za každých najazdených 20 000 kilometrov by sa mal vymeniť filter plynnej fázy, čo tiež niečo stojí.

Tak je jazda na plyn lepší alebo nie? To musí každý posúdiť sám!


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top