leky

Acylpyrin – účinný liek na chrípku

Liečba chrípky je pomerne často diskutovaná téma. Chrípková sezóna nás opakovane núti zamyslieť sa nad spoľahlivým liekom. Rokmi overenou záchranou je Acylpyrin, účinný na liečbu chrípky, s obsahom kyseliny acetylsalicylovej, ktorý efektívne bojuje proti horúčke a pridruženým príznakom. Netreba však zabúdať ani na prevenciu. Davy ľudí, zlá hygiena rúk, či fyzický kontakt. Viete, ako sa ubrániť vírusu chrípky?

Spoznajte chrípku včas

Najzradnejšou zbraňou chrípky je fakt, že ju len ťažko odlíšime od iných chorôb a viróz. Kvôli nejasnostiam a omylom sa potom často stáva, že pacienti nezvolia správnu liečbu. Najtypickejšou vlastnosťou chrípky je to, že organizmus zasiahne naozaj náhle. Len tak, z ničoho nič, človek dostane zimnicu a pocíti náhlu slabosť. Medzi najskoršie symptómy patrí horúčka- tá sa dostaví už po niekoľkých hodinách. Neskôr horúčku sprevádza aj kašeľ či bolesť hlavy a tela. Ak si nie ste istý, či máte chrípku alebo prechladnutie, kontaktuje lekára.

Liek na chrípku

Už naše babičky nám opakovali, že pri chorobe treba najmä veľa piť. Pitný režim je naozaj dôležitý, telo sa totiž potí a spotreba tekutín rýchlo stúpa. Tekutiny zrieďujú hlieny, vďaka čomu je jednoduchšie aj vykašliavanie. Medicína však pokročila a bylinkové čaje nie sú jediným riešením. Na zvýšenú teplotu sú najspoľahlivejšie lieky s kyselinou acetylsalicylovou, najznámejším je Acylpyrin, ktorý nepôsobí len proti horúčke, ale aj proti bolesti. Acylpyrin, účinný na liečbu chrípky, sa predáva aj vo forme šumivých tabletiek s vitamínom C,  je teda skvelým a komplexným liekom proti chrípke. Nezabudnite však, že chorobu treba dostatočne dlho vyležať. Podcenená chrípka sa totiž môže vrátiť v podobe zápalu pľúc.

Čo robiť, aby ste sa chrípke vyhli?

Pred chrípkou a samotnou liečbou by sme sa však mali snažiť chorobe vyhnúť. To však nie je jednoduché, počas chrípkovej sezóny sú rizikom všetky miesta s vysokou koncentráciou ľudí ako napríklad obchod, či verejná doprava. Ak sa nemôžete týmto rodiskám nákazy vyhnúť, dbajte na hygienu rúk, nezabudnite pravidelne vetrať spoločné miestnosti a do autobusov noste bavlnené rukavice. Vírusy chrípky sa šíria kýchaním a kašľaním, ale aj fyzickým kontaktom ako napríklad podávaním rúk či objímaním. Spoľahlivou prevenciou je aj očkovanie proti chrípke. Dostatočná hladina protilátok sa v tele vytvorí už o desať až 14 dní po očkovaní.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top