krásné pláže 1584439888

Spoznajte prvú päťku TOP pláží sveta

Neviete sa dočkať, kedy si zbalíte kufre, a poletíte na letnú dovolenku? Do hlavnej letnej sezóny mám ešte síce ostáva celkom dosť času, no na výber dokonalej dovolenky nikdy nie je priskoro. Ak sa rozhodujete práve podľa pláži v danej turistickej destinácií, prinášame vám tipy na 5 z nich, ktoré patria k celosvetovo najkrajším.

1. Lanikai na Havajských ostrovoch

Názov pláže, Lanikai, znamená v preklade „nebeské more“. Pri pohľade na ňu ani nie je potrebné vysvetľovať, prečo ju domáci pomenovali práve takto. Ak sa vám Havajské ostrovy spájajú so surfermi a divokými vlnami, môžete byť pokojní. Pláž Lanikai spolu s priľahlou časťou mora patria k najpokojnejším v tomto kúte sveta. Turisti si ju obľúbili tiež kvôli priezračnej vode, ktorá je ako stvorená na potápanie či šnorchľovanie.

2. Punta Cana v Dominikánskej republike

Dlhočizná pláž s rozprávkovo bielym pieskom, to je v skratke Punta Cana v Dominikánskej republike. Aj keď väčšina pláží na tomto ostrove patrí k celosvetovo obľúbeným, práve Punta Cana si našla v srdciach dovolenkárov špeciálne miesto. Pri pohľade na výjav ako vystrihnutý z pohľadnice sa tomu dá ľahko porozumieť.

3. Pláže vo Francúzskej Polynézii

Francúzska Polynézia, konkrétne známe ostrovy Bora Bora, ponúka hneď niekoľko nádherných pláží. Koralové útesy, biely piesok, priezračná voda a zvyšky vyhasnutých sopečných pohorí, to všetko robí z pláží na tomto ostrove hotový raj pre turistov.

4. Navagio v Grécku

Ak sa vám za letným relaxom nechce cestovať extrémne ďaleko, nádherné pláže nájdete aj v neďalekom grécku. Pláž Navagio sa nachádza konkrétne na ostrove Zakynthos. Táto pláž, ktorá je doslova izolovaná od okolitého sveta, ponúka turistom hneď niekoľko zaujímavostí. Prvou z nich sú Modré jaskyne, ktoré boli pomenované podľa vody, ktorá má vďaka obsahu pieskovca skutočne modrú farbu. Za zmienku stojí určite aj vrak pašeráckej lode a obrie korytnačky Careta careta.

5. Anse Royale na Seychellách

Pláž Anse Royale, ktorá leží na brehu Indického oceánu, je jednou z turisticky najvyhľadávanejších. Je ideálnu voľbou pre tých, ktorí si na dovolenke potrpia na súkromie. Vďaka mnohým skalným útvarom, je totiž rozdelená na desiatky samostatných zátok.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top