jmeli 1698915734

Imelo nie je len tradičná rastlina. Ovplyvňuje aj naše zdravie

Imelo je síce poloparazitická rastlina, ktorá čiastočne škodí stromom, napriek tomu náš však fascinuje a to hneď z dvoch dôvodov. Akonáhle zo stromov opadajú listy, sú guľovité útvary imela úchvatné. Naviac je rastlinka užitočná pre naše zdravie.

Pokiaľ nie je imelo na stromoch premnožené, stromom príliš neškodí. Pomáhajú mu prijímať živiny a minerálne látky. Ak je však premnožené, strom môže dokonca uhynúť. Toto všetko však dokážeme imelu odpustiť vďaka jeho kráse a taktiež vďaka jeho liečivým účinkom. Možná vás prekvapí, že imelo nie je len jedno. Existuje až 70 druhov, ale u nás sú rozšírené tri druhy. Imelo rastie najčastejšie na listnatých stromoch s tvrdým drevom. Ide o imelo pravé. Imelo jedľové a imelo smrekové už podľa názvu preferujú inú hostiteľskú rastlinu.

Rastlinka imelo dokáže liečiť

Možná ste už narazili a doplnky stravy s imelom. Kvalitným je výživový doplnok Imelo–Hloh plus horčík od Naturvita. Kúpite ho na Pilulka.sk. Za liečivú rastlinu ho považovali už Kelti a Germáni. Imelo sa dostalo dokonca do kúzelného elixíru v komikse Asterix a Obelix. V dnešnej medicíne sa používa ako prostriedok pre znižovanie krvného tlaku. Podporuje srdcové funkcie a priaznivo pôsobí na cievny systém. V produkte Imelo–Hloh plus horčík sa kombinujú pozitívne účinky imela a hlohu na srdce a cievy s horčíkom. Ten prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania a má schopnosť udržiavať normálny energetický metabolizmus.

Z6KteP51

Imelo ako symbol Vianoc

Na Vianoce sa s imelom stretávame najčastejšie. Patrí medzi jeden zo symbolov vianočných sviatkov. Vešia sa nad dvere, alebo a strop, aby do domu prišlo šťastie. Z USA a z Veľkej Británie sa taktiež rozšíril zvyk partnerského bozku pod imelom. Ten má zaručiť, že pár zostane navždy spolu. Nezabudnite si aj tento rok zadovážiť na Vianoce imelo. A trebárs si pod stromček nadeľte zdravie v podobe výživového doplnku s imelom, hlohom a horčíkom. Prírodné produkty ako doplnky stravy, vitamíny aj minerály sú obľúbenými darčekmi. Alebo si nadeľte kvalitné vlasy, pokožku a nechty vďaka produktu BIOSIL.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 100

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top