ginko 49880 640

Ginkgo biloba podporuje prekrvenie a zlepšuje pamäť

Ginkgo biloba (Ginko dvojlaločné) je strom, ktorý patrí medzi najstaršiu živú fosíliu – organizmus, ktorý vznikol pred niekoľkými miliónmi rokov a v priebehu jeho vývoja sa na ňom neprejavili žiadne viditeľné zmeny. V období treťohôr vrcholí jeho výskyt v dôsledku prudkého ochladenia. Prirodzene ho nájdeme rásť iba na území Číny. Jeho kužeľovitú korunu zdobia listy vejárovitého tvaru. Zbierajú sa v období od mája do augusta po období kvitnutia. Vetroopelivé kvety kvitnú počas marca a v apríli. Plody ginkga sú jedlé so sivozeleným až žltým zafarbením s kôstkou vo vnútri. Tvarom a veľkosťou sú podobné čerešni.

Aké liečivé látky obsahuje ginkgo biloba?

Najväčší podiel liečivých látok sa nachádza v jeho listoch a semienkach. Ginkgo je výnimočné obsahom 60 účinných látok, medzi ktoré patria ginkgolidy, bilobalid, flavonoidy – kvercetín, kamferol, amentoflavon, bilobetin, ginkgetin. Obsahuje vitamíny A, B, C, vápnik, horčík, fosfor, draslík a mastné kyseliny. V žiadnej inej rastline sa v takom zložení účinné liečivé látky nevyskytujú.

Ginkgolidy priaznivo vplývajú na dobré prekrvenie končatín, pomáhajú rozširovať cievy a chránia tenkostenné vlásočnice – kapiláry. Osvedčili sa pri poruchách činnosti mozgu, ktoré vznikli v dôsledku jeho nedostatočného prekrvenia a zásobenia živinami. Vtedy dochádza k strate rovnováhy, zhoršeniu zraku, poruche koncentrácie a pamäte. Vďaka obsahu ginkgolidov podporí ginkgo vašu pamäť a schopnosť sústredenia. 

Flavonoidy v ginkgu účinne prečistia organizmus

Ginkgo má výrazné antioxidačné, protizápalové, antibakteriálne, antivírusové a antialergické účinky práve pre vysoký obsah flavonoidov. Tie preliečia infekcie a zápaly priedušiek, pľúc, žalúdka, čriev, obličiek a kĺbov. Kĺbom sa zlepší pohyblivosť, zmiernia sa ich opuchy a bolestivosť. Tráviacu sústavu prečistia od infekcie Helicobakter pylori. Antioxidačnými účinkami zbavujú telo škodlivých toxínov. Ak sa u vás prejavuje alergia,  ginkgo účinkuje ako prírodné antihistaminikum.

Mastné kyseliny preliečia zápaly

Mastné kyseliny obsiahnuté v ginkgu vynikajú protizápalovými účinkami, ktoré sa osvedčili pri liečbe bronchiálnej astmy, cievnych zápaloch, reumatoidnej artritíde, ale aj pri atopickom ekzéme. Ginkgo vďaka týmto kyselinám regeneruje svalové tkanivo, pozitívne ovplyvňuje činnosť centrálnej nervovej sústavy, podporuje mozgovú činnosť aj kardiovaskulárny systém.

Vitamíny ochránia sliznice, kožu, vlasy a nechty

Plody ginkga su zdrojom provitamínu A podporujúceho tvorbu očného a kožného pigmentu. Očný pigment – rodopsín zabraňuje vzniku šeroslepoty a kožný, nazývaný melanín ochraňuje pokožku pred negatívnym pôsobením slnečných lúčov a spomaľuje jej starnutie. Listy ginkga obsahujú cenné vitamíny B a C. Ginkgo vďaka obsahu vitamínov skupiny B chráni sliznice pred zápalmi, zmierňuje pocity vyčerpanosti a dodáva telu energiu. Taktiež regeneruje kĺby, chrupavky, šľachy, vlasy a nechty vďaka obsahu vitamínu C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu.

Minerály v ginkgu posilnia pohybový aparát

Vápnik, fosfor, horčík v ginkgu zvýšia hustotu a pohyblivosť kostí a kĺbov, zlepšia ich stavbu a štruktúru, zbavia ich krehkosti a pomôžu predísť lámavosti. Zároveň výrazne prispejú k ich mineralizácii. Nedostatok týchto dôležitých minerálov sa prejavuje náchylnosťou kostí na zlomeniny, kazivosťou zubov, svalovou slabosťou a aj vznikom krivice. Horčík navyše udržiava zdravé fungovanie obehového systému a podporuje duševné zdravie vďaka pozitívnym účinkom na činnosť nervovej sústavy.

Lekárne ponúkajú ginkgo biloba vo forme tabliet, kapsúl a čaju.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 100 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Posts created 90

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top