I v dnešnej technologicky pokročilej dobe sú luxusné a kvalitné hodinky považované nielen za veľmi dobrú investíciu či módny doplnok, ale za veľmi funkčný nástroj. Používanie inteligentných hodiniek má svoje obmedzenie najmä kvôli nutnosti častého nabíjania či prepojenia s ďalšími zariadeniami a na niektoré príležitosti sa jednoducho nehodia. Vždy je tak výhodné mať k dispozícii i klasické hodinky s dizajnovo riešeným remienkom a ciferníkom, ktoré vyžadujú iba občasnú výmenu batérie. Na čo sa teda pri výbere klasických hodiniek zamerať?
Druhy hodiniek a ich príslušenstva
Hodinky je možné členiť do rôznych kategórií podľa kritérií nadväzujúcich na prevedenie, cieľovú skupinu či spôsob nosenia. Najčastejšie sa hodinky nosia na ruke a v tomto riešení sa aj najčastejšie vyrábajú, je však možné sa stretnúť i s hodinkami do vrecka, na prst či na zavesenie na krk. Bežné hodinky na ruku (čiže náramkové hodinky) predstavujú veľmi praktické riešenie, ktoré môže byť veľmi nenápadné, ale tiež ponúknuť zaujímavú formu módneho doplnku. Tento variant ponúka celú škálu prevedení zahŕňajúcich jednak genderové prispôsobenie (pánske hodinky sú typicky väčšie alebo masívnejšie či majú viacero funkcií než dámske či detské), ale aj špeciálne charakteristiky, ako je vodotesnosť či špeciálny materiál.
Podľa čoho vyberať hodinky
Výber vhodných hodiniek by mal primárne vychádzať z vašich preferencií a vkusu, ale tiež dôvodu, prečo ich potrebujete používať. Ak napríklad hľadáte funkčné alebo potápačské hodinky, bude váš výber pravdepodobne veľmi obmedzený v prípade, že sa budete obzerať v kategórii dámske hodinky. Ako náhle máte vyriešený účel, je výber konkrétneho modelu pomerne rýchly – v tejto fáze by ste sa mali sústrediť na prevedenie a typ ciferníka a hodinového strojčeka, a tiež materiál puzdra a remienka. V tomto smere je dobré sledovať odolnosť (kovové puzdrá a remienky sú obvykle odolnejšie ako drevené či plastové), prípadne náchylnosť k podráždeniu pokožky pri styku s daným materiálom.